فرآیند مهاجرت به ایتالیا

زندگی در ایتالیا + مزایا و معایب آن

مقدمه‌ امروزه مهاجرت به کشور‌های خارجی مانند ایتالیا یکی از انتخاب‌های بسیاری از افراد است. ایتالیا، یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری در جهان است. به همین خاطر، هر سال تعداد ...
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۲
ادامه مطلب

آشنایی با فرهنگ ایتالیا

بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی: از رم، میلان و ونیز تا پالرمو و پمپئی

مقدمه‌ی بهترین شهرهای ایتالیا برای زندگی بسیاری از افراد بر این باور هستند که مهاجرت به ایتالیا می‌تواند بهترین گزینه انتخابی باشد. این کشور به دلیل جاذبه‌های دیدنی، فرهنگ غنی ...
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۲
ادامه مطلب

تحصیل در ایتالیا

آشنایی با زندگی دانشجویی در ایتالیا

جستجو برای اقامت در یک اقامتگاه مستقل یا منزل شخصی، یک گزینه عالی و بی‌نظیر است، اما این تصمیم برای شما بسیار پرهزینه خواهد بود. مسکن در ایتالیا می‌تواند در حدود ۸۰۰ یورو تا بیش از ۲۰۰۰ یورو در هر ماه است.

تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
ادامه مطلب

 

راهنمای جامع آشنایی با کشور ایتالیا

ایتالیا به دلیل جاذبه‌های گردشگری، امکانات رفاهی و آموزشی و نرخ پایین بیکاری به عنوان بهترین مقصد گردشگری و مهاجرتی شناخته می‌شود. یکی از اهداف اصلی بسیاری از افراد، مهاجرت به ایتالیا برای ادامه تحصیل است. هرساله، دانشگاه‌های برتر این کشور، تصمیم به جذب و پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف را می‌گیرند. اعتبار دانشگاه‌های این کشور در مقایسه با سایر دانشگاه‌های اروپایی بیشتر است. سطح بالای علمی، امکانات آموزشی مناسب و بازار کار عالی برای فارغ‌التحصیلان باعث شده است که علاقه افراد به اخذ ویزا ایتالیا افزایش پیدا کند. شما می‌توانید در مقطع تحصیلی لیسانس، ارشد و دکتری، در دانشگاه‌های ایتالیا تحصیل کنید. تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی امکان‌پذیر است. یکی از شروط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های این کشور، داشتن مدرک زبان است. برای پذیرش این دانشگاه‌های برتر این کشور باید ویزای ایتالیا را اخذ کنید. شما می‌توانید ویزای این کشور را به صورت دائم یا موقت به دست‌آورید.

علاوه بر ویزای تحصیلی می‌توانید سایر روش‌های اقامت در این کشور را نیز امتحان کنید. مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند ایتالیا از راه کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است؛ اما مهاجرت از طریق تحصیل جزو متداول‌ترین روش‌های دریافت ویزای این کشور است. مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور، شامل رزومه تحصیلی، ریز نمرات، اصل مدرک قبلی، پاسپورت، عکس پرسنلی، مدرک زبان، نامه پذیرش و قبولی در دانشگاه، کارت شناسایی و… است. بنابراین، قبل از تصمیم به مهاجرت تحصیلی باید این مدارک را تهیه کنید. اگر به کشور ایتالیا به عنوان مقصدی برای مهاجرت و اقامت نگاه می‌کنید، بهتر است اطلاعات کامل و جامعی را در این باره به دست آورید. در این بخش از وبلاگ النورا به بررسی جامع اطلاعات درباره مهاجرت به ایتالیا می‌پردازیم؛ اطلاعاتی از قبیل هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور، مزایا و معایب زندگی در ایتالیا، مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه و… در وبلاگ النورا ارائه شد‌ه‌اند.