مقدمه

اگر تمایل دارید در کشوری خارج از ایران سرمایه‌گذاری کنید خیلی حائز اهمیت است که کشوری را انتخاب کنید که در آن بتوانید سرمایه‌گذاری امن و سودآور با پایین‌ترین ریسک و هم‌چنین فراهم آمدن امکانات متنوع را داشته باشید؛ زیرا تصمیم‌گیری درخصوص این موضوع که در کدام کشور سرمایه‌گذاری صورت گیرد نیاز به دریافت اطلاعات جامع و درنهایت تصمیم‌گیری درست است. درخصوص شرایط و امکاناتی که دولت‌ها در خصوص سرمایه‌گذاری اتخاذ می‌کنند راه‌های مختلفی وجود دارد؛ یکی از راه‌های مورد انتخاب دولت‌ها بهبود وضعیت اقتصادی دولت خود است. همواره دولت‌های مختلف راه‌های مختلفی را برای بهبود اقتصاد کشور خود انتخاب می‌کنند؛ دولت کانادا نیز برای بهبود اقتصاد کشور خود برآن شده است تا از اشخاصی که شرایط سرمایه‌گذاری، کارآفرینی را دارند جذب نماید و به آن‌ها در ازای سرمایه‌گذاری در کشورش ویزای دائم سرمایه‌گذاری و کارآفرینی بدهد. این دولت برنامه‌های متعددی برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان در نظر گرفته است.

 

چرا باید برای سرمایه‌گذاری کانادا را انتخاب کرد؟

اولین نکته دسترسی کانادا به بازارهای جهانی است. کانادا تا کنون ۱۴ توافقنامه تجاری با ۵۱ کشور جهان با تقریبا ۱.۵ میلیارد نفر مشتری را داراست و هم‌چنین دارا بودن بهترین حمل و نقل جهانی که دسترسی به اقصی نقاط جهان را میسر میکند نیز از جمله دلایلی است که افراد را تشویق میکند تا سرمایه‌گذاری در کانادا را اولویت انتخاب خود قراردهند.

 

مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا

– امکانات و شرایط مناسب شغلی، زندگی و تحصیلی
– دریافت اقامت کانادا دائم (برای خود فرد و همسر و فرزندان)
– برخورداری از تحصیلات رایگان برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال
– برخورداری از خدمات بیمه بصورت رایگان
– عدم نیاز متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری نیازمند برخورداری از سابقه و تجربه کار مدیریتی و داشتن سرمایه به مقدار کافی است.)
– فرد متقاضی تنها با داشتن مهارت معمولی در زبان های انگلیسی یا فرانسه (بدون نیاز به مدارک و نمرات در سطح بالا) می تواند در کانادا سرمایه گذاری نماید.

 

انواع سرمایه‌گذاری در کانادا

روش‌های دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا به شرح این دو مورد است:
۱. پرداخت مبلغی بلاعوض به استان مورد انتخاب شما-توجه داشته باشید که شرایط سرمایه‌گذاری در هر استان با توجه به امکانات و شرایط آن متفاوت است- یا قراردادن مبلغی به صورت امانت بدون دریافت هیچ سودی به مدت پنج سال. با این شرایط می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری اقامت دائم خود و خانواده خود را دریافت کنید. ذکر این نکته الزامی است که در صورت سرمایه‌گذاری در کانادا به این روش شرایطی برای بعد از ورود و اجبار به راه‌اندازی کسب و کار از جانب دولت کانادا برای شما وجود ندارد.

۲. روش دوم تنها در صورت انجام شرط مشخص شده صورت می‌گیرد؛ بدین شکل که شما بعد از ورود به کانادا و ساکن شدن در شهر مورد نظر خود با در نظرگرفتن شرایط ویزای سرمایه‌‌گذاری در کانادا، با توجه به میزان مشخص شده اقامت خودر در استان مبدا برای مثال یک یا دوسال، مبلغی را برای سرمایه‌گذاری متعهد میشوید و آن مبلغ را سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ توجه داشته باشید برای تضمین انجام این شرط مبلغی را از شما دریافت می‌کنند.

 

مدارک لازم

و اما مدارکی که برای سرمایه‌گذاری در کانادا و به دنبال آن دریافت اقامت دائم به وسیله آن نیاز است شامل موارد زیراست:
• مدرک شناسایی جهت درخواست ویزا
• اقامت سرمایه گذاری در کانادا
• مدارک شغلی، مدارک تحصیلی، مدارک مالی و ملکی
و همچنین پر کردن فرم اطلاعات فردی که از طرف کارشناسان موسسه مورد نظر در اختیارتان قرار داده می‌شود.

 

صنایع با بیشتری علاقه‌مندی

ذکر این نکنه حائز اهمیت است که چه صنایعی در کانادا بیشترین علاقه‌مندی را درافراد جهت سرمایه‌گذاری در کانادا ایجاد کرده است؟
تکنولوژی، تولید پیشرفته، منابع طبیعی، سرگرمی و رسانه ها، تجارت های وابسته به کشاورزی و علوم غذایی، تکنولوژی های پاک، علوم زیستی و وسایل حمل و نقل الکترونیکی و باتری (EV) دارای بشترین اهمیت است.