مقدمه‌ی هزینه ها در اسپانیا

سوالاتی نظیر هزینه‌ها در اسپانیا برای زندگی ایرانیان، آیا برای ماجراجویی می‌توان از پس هزینه‌ها در اسپانیا بر آییم را می‌توان یکی از مهمترین سوالاتی دانست که تمام افرادی که قصد مهاجرت دارند با آن روبرو خواهند شد. بازدید از جاذبه‌های اسپانیا تا فرهنگ متمایز این کشور همیشه جزئی از ماجراجویی‌های هیجان انگیز برای ما ایرانیان بوده است. اما هزینه‌ها در اسپانیا یکی از از دغدغه‌های همیشگی مهاجران به این کشور است. خبر خوب اینکه در این کشور مکان‌هایی وجود دارد که با اقامت در آن‌ها می‌توانید هزینه‌ها در اسپانیا را به شدت کاهش دهید.

تصویری از اسکناس و لامپ و ماشین حساب برای عنوان مقدمه‌ی هزینه ها در اسپانیا انتخاب شده است.
به طور کلی هزینه زندگی در بهترین شهرهای اسپانیا در مقایسه با شهرهایی مثل لندن، نیویورک و… کمتر بوده

 

اگر قصد مهاجرت و کار در اسپانیا را دارید اما از هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان هراس دارید با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم  به معرفی ارزانترین مکان‌ها برای زندگی و هزینه‌های رایج در اسپانیا به تفکیک بپردازیم. برای جمع آوری اطلاعات بیشتر به مقاله «صفر تا صد مهاجرت به اسپانیا» مراجعه کنید.

آیا هزینه‌ها در اسپانیا مقرون به صرفه هستند؟

در پاسخ به مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها در اسپانیا نه تنها باید پاسخ مثبت داد، بلکه لازم است بدانید برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا نیازی نیست راحتی خود را فدا کنید.

بد نیست بدانید در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، اسپانیا یکی از ارزانترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

میانگین هزینه‌های زندگی در اسپانیا

البته هزینه‌ها در اسپانیا بسته به محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، هزینه زندگی در مناطق روستایی بسیار کمتر از شهرهای بزرگ مانند بارسلون یا مادرید است. هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان، در شهر‌های بزرگ تر حداقل ۱۴۰۰ یورو در ماه بودجه لازم دارد. این بودجه، برای هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه، هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک و سرگرمی به عنوان یک مجرد باید در نظر گرفته شود.

اما برای موارد گفته شده، هزینه‌ها در اسپانیا می‌تواند تا ۱۰۰۰ یورو در ماه کاهش پیدا کند.

ارزانترین هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان کدام استان است؟

ارزانترین هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان، استان اندلس است که در منطقه جنوبی واقع شده است. در این استان، شهرهایی مانند آلمریا، مالاگا و گرانادا ارزانترین هزینه‌ها در اسپانیا را دارند. هزینه‌های متوسط زندگی در این استان به طور قابل‌توجهی کمتر از برخی شهرها و کشورهای اتحادیه اروپا است.

هفت مکان برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا

تصویری از اسکناس های اسپانیایی برای عنوان هفت مکان برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا انتخاب شده است.
هزینه‌های مربوط به زندگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است زیرا سبک زندگی افراد مختلف با یکدیگر تمایز دارد

 

در ادامه به بررسی ۷ شهر ارزان اسپانیا می‌پردازیم. شهرهایی که زندگی در آنها موجب کم شدن هزینه‌ها در اسپانیا می‌شود.

۷.  والنسیا

 والنسیا که در شرق اسپانیا واقع شده است، سومین شهر بزرگ این کشور است و دارای سواحل زیبا، معماری خیره کننده و زندگی شبانه پر جنب و جوش است. هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه در والنسیا یکی از هزینه‌ها در اسپانیا ست ارزانی شهرت دارد. یک آپارتمان کوچک یک خوابه در مرکز شهر، حدود ۷۷۵ یورو در ماه هزینه دارد. اگر می‌خواهید کمی به حومه شهر نزدیکتر شوید، هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه با قیمت حدود ۶۰۰ یورو یا کمتر در ماه پیدا می‌شوند.

 

آب و هوای والنسیا مدیترانه‌ای است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل دارد. والنسیا به‌خاطر فرهنگ و غذای غنی‌اش به خوبی شناخته شده است. در این شهر ماجراجویی‌های بسیاری برای ما ایرانیان وجود دارد. مخصوصاً اینکه هزینه‌ها در اسپانیا شهر والنسیا ارزانتر از بسیاری از شهرهای دیگر این کشور است. ماجراجویی‌هایی مانند کاوش در شهر قدیمی شهر یا بازدید از برخی بهترین گالری‌های هنری اروپا، یا شرکت در یک مسابقه فوتبال یا بازدید از بندر قدیمی شهر. همه موارد گفته شده می‌تواند از ارزانترین هزینه‌ها برای ایرانیان باشد.

 

هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک در والنسیا نیز بسیار ارزان است. به عنوان مثال، برای یک هفته مواد غذایی حدود ۳۵-۴۵ یورو بیشتر هزینه ندارد. میانگین هزینه‌ها در اسپانیا شهر والنسیا حدود ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو است. به همین دلیل والنسیا یکی از ارزان ترین شهرهاست د اقامت در آن هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان را کاهش می‌دهد.

۶.  گرانادا

گرانادا که در جنوب اسپانیا واقع شده است، یکی از محبوب ترین مقاصد برای کم کردن هزینه‌ها در اسپانیا و زندگی در کنار دریا است. این شهر آب و هوای گرمی دارد و حتی در زمستان دمای هوا به ندرت به زیر ۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. گرانادا همچنین به خاطر معماری زیبا و مناظر خیره کننده‌اش شناخته می‌شود. این مکان عالی برای کشف بناهای تاریخی و تماشای برخی از زیباترین مناظر اسپانیا شهرت جهانی دارد. این شهر همچنین به خاطر زندگی شبانه پر جنب و جوش و تاپاس‌های خوشمزه‌اش شناخته شده می‌شود. در این شهر می‌توان برخی از غذاهای محلی اسپانیا مانند گازپاچو، پائولا، و «La tortilla del Sacromonte» (نوعی املت با نان شیرین و ژامبون) با کیفیت بالا پیدا کرد.

 

بهتر از همه اینکه تفریحات رایگان بسیاری در گرانادا وجود دارد. با استفاده از این تفریحات می‌توانید هم از هزینه‌ها در اسپانیا بکاهید و هم از اقامت خود لذت ببرید. ماجراجویی در بالای تپه مستحکم الحمرا، قدم زدن در کلیسای جامع گرانادا، و تماشای غروب خورشید در Mirador de San Nicolas  تنها بخشی از تفریحات رایگان این شهر است که موجب کم شدن هزینه‌ها در اسپانیا می‌شود.

شهر گرانادا را می‌توان شهری کم هزینه با داشتن واحدهای مسکونی ارزان قیمت دانست. به طور مثال شما برای اجاره یک واحد مسکونی کوچک یک خوابه در این شهر باید حدود ۴۲۰-۵۵۰ یورو پرداخت کنید. خورد و خوراک را می‌توان یکی دیگر از ارزانیهای در گرانادا دانست به طور مثال با پرداخت متوسط حدود ۲۰ تا ۲۵ یورو می‌توانید برای یک هفته مواد غذایی تهیه کنید. متوسط هزینه ماهانه زندگی در گرانادا حدود ۹۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو است که آن را به یکی از ارزان ترین شهرهای اسپانیا برای زندگی تبدیل کرده است.

۵.  آلیکانته

آلیکانته در سواحل مدیترانه اسپانیا واقع شده است. اگر می‌خواهید علاوه بر کم کردن هزینه‌ها در اسپانیا از آفتاب گرم و دلچسب لذت ببرید، اقامت در این شهر بهترین گزینه برای شما خواهد بود. آب و هوای این شهر در تمام طول سال معتدل است و دمای هوا در ماه‌های زمستان به ندرت به زیر ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

این شهر ساحلی ماجراجویی‌های زیادی برای انجام دارد، مانند گشت و گذار در شهر قدیمی، امتحان کردن غذاهای دریایی خوشمزه محلی، یا قدم زدن در تفرجگاه ساحلی.

 

همچنین فعالیت‌های ارزان زیادی در آلیکانته وجود دارد که شما را سرگرم می‌کند از هزینه‌ها در اسپانیا می‌کاهد. تور موزه دو هو گراس یا استراحت در ساحل در Playa de San Juan دو مورد از بهترین این فعالیت‌ها هستند. همچنین در بیشتر روزهای هفته چند تور پیاده روی رایگان در شهر قدیمی وجود دارد.

 

برای کم کردن هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه در آلیکانته از دیگر راهکار هاست. برای یک آپارتمان کوچک یک خوابه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو باید اجاره پرداخت کرد. برای ذخیره بودجه کنار گذاشته شده در جهت هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک آلیکانته نیز می‌تواند معجزه بخش باشد. در این شهر نیز با حدود ۲۰ تا ۲۵ یورو می‌توانید برای یک هفته مواد غذایی خرید کنید. متوسط هزینه ماهانه زندگی در آلیکانته حدود ۹۵۰ تا ۱۰۵۰ یورو است که آن را به یکی از بهترین مکان‌ها برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا تبدیل می‌کند.

۴.  کوردوبا، اندلس

کوردوبا، واقع در منطقه جنوب اسپانیا در اندلس، به دلیل فرهنگ و معماری منحصر به فرد خود شناخته شده است. اگر به دنبال ترکیبی از تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل همراه با صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا هستید، این یک مکان از بهترین گزینه‌ها برای زندگی در اسپانیا است. در طول ماه‌های تابستان، میانگین دما حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است، در حالی که ماه‌های زمستان دمای خنک‌تری را به همراه دارد که به ندرت به زیر ۱۳ درجه می‌رسد.

 

کوردوبا همچنین به خاطر باغ‌های زیبا، معماری چشمگیر و البته غذاهای خوشمزه‌اش مشهور است. این شهر زمانی یک شهر مهم رومی و مرکز مهم اسلامی در قرون وسطی بود. امروزه، معماری خیره کننده تاریخ غنی آن دوران را منعکس می‌کند. که این شهر را به مکانی عالی برای ماجراجویی و یادگیری فرهنگ اسپانیایی در کنار ارزان ترین هزینه‌ها در اسپانیا تبدیل می‌کند.

 

می‌توانید شهر قدیمی و مسجد معروف Mezquita را بدون صرف یک سکه ببینید. بازدید از هر دو رایگان است. همچنین بارهای تاپاس ارزان زیادی در کوردوبا وجود دارد که می‌توانید برخی از غذاهای محلی مانند سالمورجو (نوعی گازپاچو) را امتحان کنید. در این صورت می‌توانید علاوه بر صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک دلچسبی داشته باشید.

 

گرچه هزینه‌ها در اسپانیا بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است، اما برای صرفه جویی بیشتر هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه در کوردوبا پیشنهاد می‌شود. وقتی صحبت از اجاره به میان می‌آید، باید انتظار داشته باشید که برای یک آپارتمان کوچک یک خوابه حدود ۶۰۰ تا ۶۵۰ یورو بپردازید. بازارهای محصولات کشاورزی و سوپر مارکت‌های ارزان بسیاری در این شهر وجود دارد، که می‌توانند علاوه بر صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک با کیفیتی ارائه دهند. میانگین هزینه ماهانه زندگی در کوردوبا حدود ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو است.

۳.  مالاگا

مالاگا نیز در استان اندلس واقع شده است. این شهر در واقع پنجمین شهر گران اسپانیا است. حتی با این وجود، زندگی در این شهر به اندازه کافی از هزینه‌ها در اسپانیا می‌کاهد که بتوان آن را در لیست شهرهای ارزان برتر برای زندگی در اسپانیا قرار داد. این شهر ساحلی به دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل شناخته شده است، بنابراین اگر به دنبال کم کردن هزینه‌ها در اسپانیا و اقامت در یک شهر ساحلی هستید، مالاگا قطعا بهترین گزینه است.

این شهر همچنین تاریخچه‌ای طولانی دارد که به عصر برنز باز می‌گردد. برخی از چشمگیرترین بناهای تاریخی اسپانیا از جمله قلعه جبل الفارو متعلق به قرن یازدهم در در این شهر قرار دارند.

 

ماجراجویی در این شهر می‌تواند به کم شدن هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان یک تفریح فوق العاده باشد. قدم زدن در خیابان‌های سنگفرش شده آن و کشف تاریخ غنی این شهر، یا برنزه کردن بدن در سواحل این شهر خاطرات جالبی برای ما ایرانیان را خلق می‌کند. بازدید از قلعه آلکازابا یا تور ارزان تاپاس در شهر نیز از گزینه‌های عالی برای تفریح در کنار کم کردن هزینه‌ها در اسپانیا شهر مالاگا هستند.

شاید برای کمتر شدن هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه در شهرهای دیگر بهتر باشد. چرا که قیمت اجاره در این شهر ممکن است کمی گران به نظر برسد. انتظار می‌رود اجاره یک آپارتمان کوچک یک خوابه حدود ۷۵۰ تا ۸۵۰ یورو به هزینه‌ها در اسپانیا بیافزاید.

اما برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک در این شهر می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد. سه وعده غذا در یک رستوران متوسط در شهر برای هر نفر فقط ۲۵ یورو هزینه دارد. این مبلغ طبق استانداردهای اسپانیا بسیار ارزان است. بنابراین می‌تواند موجب صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا شود. میانگین هزینه ماهانه زندگی در مالاگا حدود ۱۲۰۰-۱۴۰۰ یورو است.

۲.  سویل

سویل به عنوان پایتخت فرهنگی اندلس شناخته می‌شود و یکی از محبوب ترین مکان‌ها برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا است. سویل که در سواحل رودخانه گوادل کویر قرار دارد. تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل این شهر گزینه‌ای عالی برای ما ایرانی‌ها است. دمای هوا به ندرت به زیر ۱۵ درجه سانتی گراد می‌رسد. این بدان معنی است که علاوه بر کم کردن هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان تقریباً در تمام طول سال می‌توان از آفتاب لذت برد.

این شهر پرجنب‌وجوش، ماجراجویی‌های ارزان زیادی دارد که از هزینه‌ها در اسپانیا می‌کاهد. مانند کاوش در قصر آلکازار، بالا رفتن از برج ژیرالدا، یا قدم زدن در کناره‌های رودخانه گوادل کویر. سویل همچنین به خاطر غذاهای ارزان و لذیذش شهرت دارد. بنابراین حتماً باید برخی از تاپاس بارهای ارزان شهر را امتحان کرد تا علاوه بر کم کردن هزینه‌ها خورد و خوراک محلی مانند پاتاتاس براواس و جامون سرانو را لذت برد.

 

قیمت اجاره در سویا نسبتا ارزان است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه متوسط در مرکز شهر حدود ۶۰۰ تا ۶۵۰ یورو هزینه دارد، تا علاوه بر صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه کمتری پرداخت شود. اگر قصد دارید خارج از مرکز شهر زندگی کنید، می‌توانید یک آپارتمان کوچک با قیمت حدود ۵۰۰ یورو در ماه پیدا کنید و اگر با کسی هم اتاقی شوید می‌توانید هزینه‌ها در اسپانیا را بیش از پیش کاهش دهید.

با توجه به ارزان بودن خواربار فروشی‌ها در اسپانیا، می‌توانید به راحتی با صرف حدود ۲۵ تا ۳۰ یورو برای یک هفته غذا داشته باشید. به گفته Numbeo، متوسط هزینه ماهانه زندگی در سویا حدود ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو است. این مبلغ برای شهری اروپایی به سرزندگی و زیبایی این شهر خیلی خوب است.

۱. سانتا کروز تنریف ( ۱ ارزانترین مکان برای زندگی در اسپانیا)

 در شهر ساحلی زیبای سانتا کروز تنریف به عنوان پایتخت جزایر قناری با حداقل ۸۰۰ تا ۸۵۰ یورو در ماه زندگی کنید.

سانتا کروز تنریف دارای آب و هوای گرم در تمام طول سال است و ماجراجویی‌های ارزان زیادی برای گردشگران و افراد محلی وجود دارد. اقامت در این شهر نوعی صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا است. قدم زدن در امتداد تفرجگاه، بازدید از سواحل مجاور، یا غواصی در آب‌های زلال، همه این‌ها ماجراجویی‌هایی هستند که می‌توانند علاوه بر صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا برای ایرانیان خاطره ساز باشند.

 

این شهر همچنین دارای یک زندگی شبانه پر جنب و جوش با بارها، کافی شاپ‌ها و کلوب‌های ارزان قیمت است که در سراسر شهر واقع شده‌اند. اگر به دنبال تفریحی فرهنگی تر هستید، موزه دوبلاس آرتس (Museo de Bellas Artes) در همان نزدیکی گزینه ارزان دیگری است که ورودی برای هر نفر فقط ۲ یورو است.

این شهر علاوه بر کم بودن قیمت‌ها و هزینه‌ها در اسپانیا اجاره خانه مناسبی هم دارد. می‌توانید به راحتی آپارتمان‌های یک خوابه ارزان را در مرکز شهر با قیمت حدود ۶۷۰ یورو در ماه پیدا کنید. خرید خواربار و پوشاک در اینجا کمی گران تر است، زیرا بیشتر اقلام باید از سرزمین اصلی وارد شوند. بنابراین شاید بهتر باشد برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا خورد و خوراک را از مراکزی که با واسطه کمتری محصولات خود را تهیه می‌کنند خرید کنید. اگر بدانید کجا باید جستجو کنید، می‌توانید غذاهای ارزان را در سراسر شهر پیدا کنید.

به طور کلی، متوسط هزینه ماهیانه زندگی در سانتا کروز تنریف حدود ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است، که با استانداردهای اروپایی، به ویژه برای یک شهر جزیره‌ای بسیار ارزان است.

کلام آخر

در این مقاله مکان‌های ارزان اسپانیا برای صرفه جویی هزینه‌ها در اسپانیا معرفی شد. از سواحل پرجنب‌وجوش جزایر قناری گرفته تا خیابان‌های پرجنب‌وجوش مادرید، در این کشور همیشه جایی برای ماجراجویی وجود دارد.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید

سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

برخی از سوالات متداول درباره هزینه‌ها در اسپانیا شامل چیست؟ و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم.

خانه در اسپانیا چقدر گران است؟

اگر با یک یا چند نفر در یک آپارتمان مشترک هستید، می توانید با ۱۰۰۰ یورو در اسپانیا زندگی کنید.

هزینه یک وعده غذایی در اسپانیا چقدر است؟

یک وعده غذایی خوب به طور متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ یورو برای هر نفر هزینه دارد.

آیا میوه ها در اسپانیا گران هستند؟

قیمت بسیار پایین میوه و سبزیجات اسپانیایی واقعیت تلخی را برای کشاورزان این کشور پنهان می کند که گاهی حتی نمی توانند هزینه های تولید خود را پوشش دهند. این یک مقدار مشخص است: میوه ها و سبزیجات در اسپانیا ارزان هستند.