مقدمه‌ی بهترین راه مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا برای بسیاری می‌تواند کار دشواری باشد. اما با تحقیقات درست و آگاهی از قوانین مهاجرت به اسپانیا می‌توان، راحت‌تر از این چالش عبور کرد. بهترین راه مهاجرت به اسپانیا، به خود شما و شرایطی که دارید بستگی دارد.

از آن جایی که ممکن است ندانید از کجا شروع کنید یا هنوز شک و تردید دارید، ما نکات اصلی را جمع آوری کرده‌ایم که در این مقاله می‌توانید آن را مطالعه کنید و شک نداشته باشید که دانستن این موارد، فرآیند مهاجرت به اسپانیا را برای شما و خانواده‌تان بسیار روشن‌تر می‌کند. راه‌های مهاجرت به اسپانیا بسته به هدف شما متفاوت است. با این حال روش‌های مهاجرت به اسپانیا کم نیست و شما می‌توانید هر کدام که به اهداف شما نزدیک‌تر است را انتخاب کنید.

معرفی بهترین راه مهاجرت به اسپانیا

در بخش زیر، به معرفی روش‌های مهاجرت به اسپانیا خواهیم پرداخت تا بهترین راه مهاجرت به اسپانیا را بتوانید انتخاب کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

برخی بهترین راه مهاجرت به اسپانیا را، از طریق کار می‌دانند چرا که آن‌ها را به اخذ اقامت دائم کشور می‌رساند. هر ایالت و استانی در اسپانیا، مشاغل خاصی را می‌طلبد و شما بسته به توانمندی که دارید؛ می‌توانید برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که بازار کار اسپانیا بسیار بازار پویایی است و فقط به رشته‌های فنی نیاز ندارند به عنوان مثال، رشته‌هایی مانند مدیریت یا مارکتینگ اهمیت زیادی در اسپانیا دارند و بسیار مورد تقاضا هستند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌هایی که مردم آن را بهترین راه مهاجرت به اسپانیا می‌دانند، مهاجرت از طریق تحصیل است. اسپانیا، دارای بهترین آب و هوا برای زندگی و بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل است و به همین دلیل دانشجویان ترغیب می‌شوند برای تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا، اپلای کنند.

دلیل اینکه دانشجویان، مهاجرت تحصیلی را بهترین راه مهاجرت به اسپانیا می‌دانند، مزایای بی‌شمار تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. برخی از این مزایا عبارتند از: امکان تحصیل به زبان انگلیسی، تنوع فرهنگی دانشجویان، امکان یادگیری زبان جدید، امکان کار بعد از تحصیل و… .

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

بی شک سرمایه‌گذاران، بهترین راه مهاجرت به اسپانیا را سرمایه‌گذاری می‌دانند. سرمایه‌گذاری خود روش‌های مختلفی دارد که بسته به اهداف شما و بودجه‌ای که دارید؛ می‌توانید با خیال راحت سرمایه گذاری کنید. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که اسپانیا، ششمین کشور مورد علاقه مردم برای سرمایه گذاری است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان آن را بهترین راه مهاجرت به اسپانیا دانست، مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک است. در نظر داشته باشید که برخی از کشورها به واسطه خرید ملک، شرایط اقامت دائم را برای صاحب ملک ایجاد نمی‌کند. اما اسپانیا جزء کشورهایی است که قوانین آن به افراد اجازه می‌دهد در صورت خرید ملک بتوانند اقدامات مربوط به اقامت دائم کشور را به دست آورند.

خرید ملک در اسپانیا شرایطی ویژه دارد که در زیر به برخی از مهمترین این شرایط اشاره می‌کنیم:

فرد به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشد. فرد چه در کشور خود چه در اسپانیا طی ۵ سال گذشته سابقه کیفری نداشته باشد.
حضور فرد در اسپانیا کاملاً قانونی باشد. تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌اش را داشته باشد.
فرد بیمه سلامت داشته باشد. بتواند هزینه‌های جانبی فرم درخواست را پرداخت کند.

از ویژگی‌ها و مزایای این روش برای مهاجرت به اسپانیا این است که شما می‌توانید ملک خود را اجاره دهید و پول به دست آورید. از آن جایی که اسپانیا به شدت توریستی است، ملک شما ارزش زیادی خواهد داشت و می‌توانید با هزینه بالا آن را اجاره دهید.

تصویری از ماکت خانه در کنار پرچم اسپانیا برای عنوان مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک انتخاب شده است.
بر اساس قوانین اسپانیا، هر تبعه خارجی می‌تواند با خرید ملک در هر یک استان‌ها و یا جزایر تابع دولت پادشاهی اسپانیا، اقامت این کشور را دریافت کند

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

عده‌ای معتقدند که بهترین راه مهاجرت به اسپانیا، از طریق ازدواج است. در صورتی که همسر شما مقیم اسپانیا باشد یا تابعیت کشور را داشته باشد؛ می‌توانید به اسپانیا مهاجرت کنید و در این کشور زندگی کنید.

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد

تصویری از کودکی مقابل پرچم اسپانیا برای عنوان مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد انتخاب شده است.
مهم‌ترین شرط برای به دست آوردن تابعیت در اسپانیا از طریق تولید فرزند این است که پدر یا مادر یا هر دو تابعیت اسپانیا را داشته باشند

 

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که مردم آن را بهترین راه مهاجرت به اسپانیا می‌دانند.

به هر حال، بر طبق قانون اسپانیا تابعیت از روش‌های زیر اعطا می‌شود:

اشخاصی که والدین آن‌ها اسپانیایی است.
اشخاصی که در خاک اسپانیا متولد می‌شوند و والدین آن‌ها تابعیت هیچ کشوری را ندارند.
اشخاصی که متولد شده در اسپانیا هستند اما هویت والدین آن‌ها مجهول است.

جمع‌بندی

در بالا به معرفی راه‌های مهاجرت به اسپانیا پرداختیم و روش‌های مهاجرت به اسپانیا را بررسی کردیم. بهترین راه مهاجرت به اسپانیا، توسط شرایط شما تعیین می‌شود. برای دریافت اطلاعاتی در خصوص مهمترین اقدامات اولیه برای مهاجرت می‌توانید روی کمک ما در النورا حساب کنید تا سفر آسانی پیش روی شما باشد.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید

سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

برخی از سوالات متداول درباره بهترین راه مهاجرت به اسپانیا و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم.

چگونه می توانم بدون کار به اسپانیا مهاجرت کنم؟

اگر وضعیت مالی مناسبی دارید، می توانید برای ویزای طلایی درخواست دهید.

آیا اسپانیا دوستدار مهاجرت است؟

بله و این امر اسپانیا را به یکی از مقاصد ترجیحی جهان برای مهاجرت تبدیل می کند و چهارمین کشور اروپا از نظر تعداد مهاجرت و دهمین کشور در سراسر جهان است.

آیا می توانم به راحتی در اسپانیا کار پیدا کنم؟

فرصت های شغلی در اسپانیا برای خارجی ها به سختی به دست می آید. یک خارجی فقط در صورتی در اسپانیا استخدام می شود که برگه‌ی اجازه به کار را از سمت بیزینسی دریافت کرده باشند.