مقدمه‌ی انتخاب وکیل مهاجرتی به کانادا

کانادا یکی از مقصدهای عالی برای کسانی است که قصد مهاجرت برای زندگی بهتر، ادامه تحصیل و فعالیت شغلی را دارند. کشور کانادا، پذیرای بسیاری از مشاغل و افراد خارجی برای توسعه و رشد اقتصادی است. سیستم مهاجرتی این کشور می‌تواند پیچیده، گیج کننده، بروکراتیک، غیرقابل پیش بینی و چالش برانگیز باشد و به همین دلایل بسیاری از متقاضیان نمی‌توانند پروسه مهاجرت خود را با موفقیت پشت سر بگذارند. بنابراین مشاور حرفه‌ای مهاجرت و استفاده از وکلای مجرب مهاجرت به کانادا در بسیاری از موارد اجتناب ناپذیر و البته لازم است. در این مقاله انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا را بررسی می‌کنیم، تا پایان همراه ما باشید.

چرا وکیل مهاجرت به کانادا بگیرم؟

استخدام وکیل مهاجرت به کانادا اجباری نیست. اداره شهروندی و مهاجرت کانادا هیچ امتیاز خاصی برای استفاده کنندگان از وکیل مهاجرتی قائل نیست. با توجه به این موضوع، پس چرا باید یک وکیل با تجربه برای مهاجرت به کانادا را استخدام کنید؟ واقعیت این است که برخی از روش‌ها و فرم‌های مهاجرت به کانادا ساده به نظر می‌رسد، اما ملاحظات قانونی و پیامدهای مربوط به آن بسیار پیچیده است.

تصویری از کلمه ی قانون به همراه پرچم کانادا برای عنوان چرا وکیل مهاجرت به کانادا بگیرم؟ انتخاب شده است.
وکلای مهاجرتی کانادا به قوانین و مقررات مهاجرتی این کشور مسلط هستند

 

عواقب ریجکت شدن ویزا و عدم موفقیت در تلاش اول برای مهاجرت که می‌تواند به دلیل تأخیرهای پرهزینه، گرفتن تصمیمات اشتباه و موارد دیگر باشد، متغیر خواهد بود. بیشتر این اشتباهات را کسانی انجام می‌دهند که خود به تنهایی تمامی مراحل پروسه مهاجرت را بر دوش می‌کشند. این در حالی است که یک وکیل مهاجرتی کانادا با تجربه بالای خود می‌تواند از بسیاری از این اشتباهات جلوگیری کند.

تعریف وکیل مهاجرت به کانادا

پروسه مهاجرت یک حوزه قانونی، پویا و همیشه در حال تغییر است و وکیل مهاجرت به کانادا، از آخرین تحولات و قوانین در حال تغییر مطلع است. مشتریان از بهترین وکیل جهت مهاجرت به کانادا برای عبور از قوانین پیچیده و مراحل لازم رسیدگی به یک گزینه قانونی مهاجرت تجاری، شخصی یا تحصیلی استفاده می‌کنند. وکلای مهاجرت، با شرکت‌های مهاجرتی و کارفرمایان همکاری می‌کنند تا به شما که متقاضی مهاجرت هستید، کمک کنند. این افراد متخصص، در مورد مدارک و اسناد مهاجرتی مورد نیاز، مشاوره می‌دهند و توانایی تشخیص این که چگونه قوانین مهاجرت به کانادا بر گزینه‌های مهاجرت شما تأثیر می‌گذارد را دارند.

وکیل مهاجرت به کانادا، دلایلی را شناسایی می‌کند که چرا یک فرد خارجی اجازه ورود به کانادا را ندارد و در صورت لزوم می‌تواند گزینه‌هایی را برای عبور از این چالش‌ها توصیه کند. وکیل، پس از ارزیابی شرایط مهاجران، بهترین راهکار را در جهت أخذ اقامت دائم، جوازهای کاری و تحصیلی و اقامت اعضای خانواده پشنهاد می‌دهد. وکیل مهاجرتی کانادا، همچنین با ادارت دولتی مربوط به فرآیند مهاجرت و موضوعات فرامرزی از جمله: اداره مهاجرت، پناهندگی و سیتیزن کانادا، خدمات کانادا، ادارات استانی و آژانس خدمات مرزی کانادا تعامل دارد.

دلایل استخدام بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

تصویری از فردی در حال اشاره به کلمه ی مهاجرت برای عنوان دلایل استخدام بهترین وکیل مهاجرت به کانادا انتخاب شده است
داشتن وکیل برای مهاجرت به کانادا الزامی نیست؛ هرچند حضور آن می‌تواند شانس اخذ ویزا را بالا ببرد

 

اگر هنوز قانع نشدید که چرا باید از یک وکیل مهاجرتی کانادا برای هر نوع روش مهاجرتی خود کمک بگیرید، دلایل زیر می‌تواند نظرتان را عوض کند:

پیچیدگی روند مهاجرت به کانادا

در روند مهاجرت، همیشه احتمال سردرگمی و چالش‌های غیر قابل پیش بینی وجود دارد، به ویژه برای کسانی که زبان انگلیسی زبان مادری آنها نیست، جستجو در وب‌سایت‌های دولتی مربوط به مهاجرت می تواند دشوار باشد. فرم‌های درخواستی و مدارک مورد نیاز ممکن است مدام دچار تغییر و تحول شوند که روند کار را پیچیده‌تر می‌کند. مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا برای اقامت دائم، مجوز کار، حمایت مالی خانواده و دیگر موارد مهاجرتی توسط یک وکیل مهاجرت به کانادا با تجربه بالا، می‌تواند یک امتیاز با ارزش باشد. یک وکیل با تجربه می‌تواند به شما برای انتخاب کیس مناسب، چگونگی پرداخت هزینه‌ها و تکمیل و ارسال مدارک کمک کند، به ویژه در جزئیات.

دانش و تخصص در موارد پیچیده

پی بردن به الزامات اولیه قانونی در مهاجرت، خود به اندازه کافی سخت است. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که پرونده شما دارای پیچیدگی خاصی باشد که به دانش و تخصص سطح بالاتری نیاز دارد. برای مثال، اگر مشکلی در مورد عدم پذیرش پزشکی یا کیفری دارید، استخدام و گرفتن مشاوره از وکیل مهاجرت به کانادا، به شما در عبور از این چالش کمک خواهد کرد.

افزایش شانس موفقیت

هیچ تضمینی برای موفقیت در گزینه مهاجرتی مدنظر وجود ندارد، اما استفاده از بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، قطعاً شانس شما را برای تأیید درخواست اقامت، مجوز کار، تحصیل و غیره افزایش خواهد داد. دلیل شانس بالا این است که یک وکیل مهاجرت تورنتو یا دیگر شهرهای کانادا به احتمال زیاد تجربه رسیدگی به صدها پرونده مشابه شما را دارد. اگر به تنهایی می‌خواهید این چالش‌های مهاجرت را پشت سر بگذارید، ممکن است با مسائل حقوقی مواجه شوید که نمی‌دانید چگونه باید حل‌شان کرد. بهترین وکیل مهاجرتی کانادا، درخواست شما را با دقت بیشتر و خطای کمتری تکمیل و ارسال خواهد کرد.

اگر سابقه تلاش ناموفق مهاجرت دارید

وکیل مهاجرت به کانادا، به ویژه اگر درخواست قبلی شما ریجکت شده باشد، می‌تواند درخواست شما را دوباره بررسی کند و با رفع اشتباهات، درخواست جدیدی را از طرف شما ارسال کند.

صرفه جویی در زمان و هزینه

استخدام یک وکیل جهت مهاجرت در کانادا، تضمین صد در صدی برای موفقیت در تأیید درخواست مهاجرت شما نیست. اما، مطمئن خواهید بود که این متخصص، درخواست شما را به درستی بررسی و ثبت کرده، تمام احتمالات را در نظر می‌گیرد و مدارک مناسب را شناسایی می‌کند. وکیل مهاجرت به کانادا، با رفع ایرادات و تصحیح درخواست ویزا، می تواند از ریجکت شدن ویزا جلوگیری کند که باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد بود. تلف کردن زمان باعث پرداخت هزینه‌های بیشتر برای درخواست‌های بعدی خواهد بود. همچنین، وکیل مهاجرت می‌تواند بسیاری از مراحل درخواست ویزا را بدون حضور شما و پرداخت هزینه سفر، انجام دهد.

چگونه می‌توان به وکیل مهاجرت به کانادا اعتماد کرد؟

مؤسسات مهاجرتی و حقوقی بسیاری دوست دارند پرونده شما را بپذیرند، اما آیا می‌توان به آنها اعتماد کرد؟ اولین موضوعی را که باید بررسی کنید، این است که شرکت یا وکیل مهاجرت به کانادا چقدر تجربه دارد و چند سال است که فعالیت می‌کند. مورد بعدی، بررسی نظرات در مورد شرکت و وکیل مهاجرتی کانادا در گوگل یا فیس بوک است. همچنین، مجوز وکیل مهاجرت را به دقت بررسی کنید! وکیل مهاجرت به کانادا، باید دارای مجوز اداره مهاجرت به کانادا (ICCRC) باشد.

کلام پایانی

مورد پایانی شفافیت در توافقات مالی است که بین شما و وکیل مهاجرت تعیین و تخمین زده می‌شود. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای کامل انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی و مشاوره مهاجرت را نیز مطالعه کنید.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید

سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

برخی از سوالات متداول درباره انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم.

در انتخاب وکیل مهاجرتی استعلام پروانه چه لزومی دارد؟

استعلام پروانه به شما این اطمینان را می‌دهد که طرف حساب شما وکیل قانونی است.

برای استعلام وکیل مهاجرت به کانادا به کدام سایت باید مراجعه نمود؟

برای استعلام وکیل مهاجرت به کانادا بابد به سایت https://secure.iccrc-crcic.ca/search/EN مراجعه نمود.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور کانادا چقدر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، ۱۰۰ هزار دلار کانادا است.