مقدمه‌ی ویزای توریستی کشور ایتالیا

ایتالیا یکی از بهترین نقاط کشور است که هر ساله گردشگران زیادی به دنبال ویزا توریستی ایتالیا هستند. این کشور زیبا با تمدنی دیرینه و معماری خاص مورد توجه اغلب مردم دنیا قرار می‌گیرد. تقریباً ۵۰ میلیون گردشگر هر سال به این کشور سفر می‌کنند و از مکان‌های جذاب این کشور زیبا دیدن می‌کنند. ایتالیا از جمله کشورهای عضو شینگن به شمار می‌رود که افراد برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنند.

برای گرفتن ویزا توریستی ایتالیا باید از طریق سفارت ایتالیا اقدام کنید و مسافران بین‌المللی از طریق سفارت برای سفر به این کشور و گرفتن اقامت‌های کوتاه‌مدت مراجعه می‌کنند. گردشگری بخش اعظم اقتصاد آن را تامین می‌کند و حدود ۶۰ درصد از درآمد کل کشور را تشکیل می‌دهد. در ادامه با اقامت‌ کوتاه‌مدت در این کشور و گرفتن ویزا بیشتر آشنا می‌شویم.

همه چیز در مورد ایتالیا

2 2

ایتالیا از جمله اقتصاد‌های موفق جهان به شمار می‌رود که در دریای مدیترانه قرار گرفته است. این کشور به دلیل هنر و معماری ویژه‌‌ای که دارد، بسیار مورد توجه هنرمندان و هنردوستان قرار می‌گیرد. معماری کاخ‌ها و ساختمان‌های این کشور زیبا برگرفته از معماری باروک، نئوکلاسیک، رومانس و گوتیک است. این کشور گسترده و جذاب مکان‌های تاریخی و دیدنی زیادی دارد و برای گردشگران با وجود جاذبه‌های توریستی، مکان جذابی است. آب‌وهوای آن گرم و خشک است و فصول آن تقریباً به ایران شباهت دارد. بنابراین ایرانیان زیادی برای ویزا توریستی ایتالیا اقدام می‌کنند.

غذاهای خوشمزه ایتالیایی در سراسر جهان زبانزد است و شامل انواع پیتزا،‌ پاستا و پنه و… می‌شود. پنیرهای متنوع و خوشمزه و دسرهای خوش‌طعم و متفاوت به چشم می‌خورد. فرهنگ غنی مردم بومی در نوع طبخ غذا هم به خوبی دیده می‌شود. همچنین زبان ایتالیایی شاخه‌ای از زبان لاتین است و مردم به زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی و رومانیایی و پرتغالی نیز صحبت می‌کنند. گویش‌های متنوعی در این کشور گسترده نیز شنیده می‌شود.

چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟

3 2

حال حتماً برای شما هم جالب است که چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟ اغلب افراد در ابتدا اقامت کوتاه‌مدت می‌گیرند تا به راحتی بتوانند از این کشور دیدن کنند. هرچند که اگر ویزای ایتالیا توریستی باشد، یک اقامت کوتاه‌مدت محسوب می‌شود؛ اما با این حال زمان کافی برای یک گردش درست‌ و حسابی دارید. آمار ریجکتی این کشور، بسیار پایین است و متقاضیان شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارند.

اغلب افراد با گرفتن ویزای توریستی ایتالیا به مدت ۹۰ روز در این کشور می‌توانند اقامت داشته باشند و از جمله ویزاهای شینگن به شمار می‌روند. برای درخواست ویزا باید از طریق سایت سفارت ایتالیا، شرایط را به صورت به‌روز چک کنید تا مدارک را مطابق با زمان جمع‌آوری شود. موسسات مهاجرتی، جهت راهنمایی در این زمینه وجود دارند و افراد مجرب برای راهنمایی مهاجران حضور دارند.

نحوه گرفتن ویزای توریستی ایتالیا

2 3

گفتنی است که اتباع اتحادیه اروپا و منطقه شینگن برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا تنها با مدارک شناسایی می‌توانند ویزا دریافت کنند؛ اما مسافرین خارج از این منطقه نیازمند جمع‌آوری مدارک بیشتری هستند. در ادامه به بررسی شرایط سفارت ایتالیا می‌پردازیم:

۱. داشتن تمکن مالی و گردش حساب بالا

همانطوری که می‌دانید، داشتن تمکن مالی برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا اهمیت زیادی دارد. گردش حسابی که واقعی باشد و مدارک نشان بدهد که بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان در حساب شما وجود دارد. گردش مالی بالاتر، امتیازی مثبت به نظر می‌رسد و تضمینی برای صدور ویزاست. البته تمکن مالی به صورت یورویی برآورد می‌شود و نامه تایید هم یورویی است. برای دولت ایتالیا باید ثابت شود که متقاضی از پس مشکلات مالی خود برمی‌آید. در ۳ ماه اخیر باید مبالغ ورودی و خروجی و تعداد تراکنش‌ها بالا باشد.

۲. مهرهای تایید بیشتر در پاسپورت

مطمئناً داشتن یک تاریخچه سفری قوی می‌تواند به شما کمک کند تا زودتر سفارت به درخواست شما پاسخ مثبت بدهد. اگر شما یک یا چند سفر خارجی داشته باشید، اعتبار پاسپورت شما بالاتر می‌رود و در نتیجه سریع‌تر به درخواست شما رسیدگی می‌کنند. بررسی مدارک یک بار برای شما انجام شده است و حالا اعتماد بیشتری به پاسپورت شما وجود دارد. از طرفی فرق چندانی ندارد که به کجا سفر کردید، اطراف ایران یا اروپا در هر صورت داشتن مهر بیشتر،‌ برای شما امتیاز مثبت است.

۳. مدارک ویزای توریستی ایتالیا

قبل از مصاحبه باید مدارک مورد نیاز برای ارائه حاضر شود و مدارکی مانند پاسپورت، فرم‌های درخواست، ترجمه اصل مدارک تحصیلی یا شغلی، برگه رزرو بلیط هواپیما، ارائه دعوت‌نامه و یک قطعه عکس برای ارائه الزامی است.  مدارک گذرنامه، کپی بیمه مسافرتی در طول سفر و مدارک هتل از جمله مدارک ویزای توریستی به شمار می‌رود.

۴. ارائه دعوت‌نامه

متقاضیانی که دعوت‌نامه داشته باشند، شانس زیادتری برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا دارند. دعوت‌نامه از طرف بستگان درجه یک می‌تواند باشد و باید براساس مشخصات فرد صادر شود مانند مشخصات دقیق دعوت کننده، مشخصات دعوت شونده، محل اقامت، مدت زمان اقامت و در صورت نداشتن تمکن مالی می‌توان از فیش حقوقی استفاده کرد. هرچند که بدون دعوت‌نامه هم می‌توان اقامت کوتاه را دریافت کرد،‌ اما به هر حال از این طریق شرایط گرفتن ویزا راحت‌تر است.

هزینه ویزای توریستی ایتالیا

4 2

یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهم برای متقاضیان،‌ پرداخت هزینه ویزای توریستی ایتالیاست. این هزینه شامل مواردی مانند رزرو وقت سفارت، بیمه مسافرتی، فرم‌های درخواستی، بلیط رفت‌وبرگشت و هزینه هتل می‌شود. پرداخت مبلغ به صندوق سفارت براساس سن افراد متقاضی متفاوت است و مبلغ تعیین شده باید به صورت نقدی پرداخت شود. هزینه‌ ویزای توریستی ایتالیا برای افراد بالای ۱۲ سال ۸۰ یورو است و اگر فرزند زیر ۱۲ سال داشته باشید ۵۰ یورو پرداخت می‌کنید.

اگر فرزند زیر ۶ سال داشته باشید نیازی به پرداخت هزینه نیست و این ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است. اگر از جمله اتباع اروپا باشید نیازی به پرداخت هزینه نیست و برای افرادی که اتباع آذربایجان یا روسیه باشند،‌ باید ۴۲ یورو پرداخت کنند. برای محققان و دانش‌آموزان و معلمان که به سفر تحقیقاتی می‌روند نیازی به پرداخت مبلغی نیست. البته هزینه ویزاهای متنوع نیز متفاوت است و هر کسی بسته به درخواستی که دارد این مبلغ را پرداخت می‌کند.

مبلغی که پرداخت می‌شود که دیگر قابل استرداد نیست و حتی ریجکتی هم اتفاق بیفتد باز هم مبلغ برنمی‌گردد. حمل ارز برای سفرهای توریستی چه در هنگام ورود و چه در هنگام خروج تا ۱۰۰۰ یورو امکان‌پذیر است. در بعضی موارد اگر به سفارت بدهی داشته باشید می‌توانید با کارت اعتباری بدهی خود را پرداخت کنید. در جدول زیر هزینه‌های اخذ ویزای توریستی ایتالیا به طور خلاصه ارائه شده است:

 

هزینه ویزای توریستی ایتالیا
افراد بالای ۱۲ سال ۸۰ یورو
فرزند بین ۶ تا ۱۲ سال ۵۰ یورو
فرزند زیر ۶ سال رایگان
اتباع اروپا رایگان
اتباع آذربایجان یا روسیه ۴۲ یورو
سفر تحقیقاتی رایگان

 

زمان جواب سفارت ایتالیا

 

44

هنگامی که متقاضی به سفارت درخواست می‌دهد حدود ۲۰ روز تا یک ماه طول می‌کشد تا سفارت تحت یک ایمیل به درخواست‌کننده اطلاع می‌دهند. اگر در زمان‌هایی اقدام کردید که سفارت خیلی شلوغ باشد، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد. برای گرفتن وقت می‌توانید از وکیل کمک بگیرید و مشاوران حقوقی در این زمینه متقاضیان را راهنمایی می‌کنند.

بعد از مصاحبه حدود یک ماه طول می‌کشد تا سفارت پاسخ خود را اعلام کند و اغلب با تماس تلفنی و یا ایمیل به اطلاع متقاضی می‌رسانند. اغلب در صورت تکمیل بودن مدارک ویزای توریستی ایتالیا سریع‌تر پاسخ می‌دهند و امکان صدور ویزا سریع‌تر فراهم می‌شود. به همین دلیل دقت در مرتب کردن مدارک اهمیت زیادی دارد.

اقامت کوتاه‌مدت در ایتالیا چقدر است؟‌

 

444

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا باشید و پاسپورت معتبر داشته باشید، می‌توانید بدون نیاز به ویزا، طی ۱۸۰ روز ۹۰ روز را در ایتالیا اقامت داشته باشید؛ همچنین اگر تمایل به اقامت بیشتر از ۳ ماه داشته باشید می‌توانید برای ویزای ملی ایتالیا درخواست بدهید و اقامت طولانی‌‌مدت دریافت کنید. برای شهروندان عضو معاهده شینگن هم همین امر صادق است و نیازی به گرفتن ویزای و دردسر تکمیل مدارک را ندارند.

اما کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، حتماً نیاز به درخواست ویزای توریستی دارند و بایستی تا زمان صدور ویزا و تکمیل مدارک صبر کنند. هر ویزای کوتاه‌مدت حدود ۹۰ روز اجازه اقامت را در ایتالیا می‌دهد و فرد متقاضی هر ۱۸۰ روز فقط یک بار امکان درخواست را دارد.  متقاضی اجازه ندارد حتی یک روز اضافه‌تر از ۹۰ روز  در خاک ایتالیا بماند. برای اقامت طولانی‌تر، متقاضی می‌تواند از طریق ویزای تحصیلی،‌ کاری و یا خانوادگی و… اقدام کند تا بتواند ویزای خود را به مدت یک سال یا بیشتر به تمدید کند.

نکات مهم درباره ویزا توریستی ایتالیا

4444

هنگام اقدام برای ویزای ایتالیا توریستی،‌ نکات مهمی را باید رعایت کنید تا سریع‌تر به نتایج دلخواه برسید. در ادامه به این نکات بیشتر می‌پردازیم:

 • دقت کنید که پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی داشته باشد.
 • برای سفر خود یک برنامه‌ریزی دقیق و جذاب داشته باشید که مورد پسند تمام اعضا قرار بگیرد.
 • مکان‌های دیدنی ایتالیا را مشخص کنید.
 • از جمله غذاهای محبوب این کشور شامل انواع پیتزا، استیک‌ها و اسپاگتی می‌شود پس حتما امتحانش کنید و البته سس ریختن روی پیتزا و پاستای خود را در ایتالیا فراموش کنید!!
 • به هنر و معماری این کشور زیبا دقت کنید و موزه‌های آن را از قبل در نظر بگیرید.
 • در ایتالیا آب رایگان است و می‌توانید از آبخوری‌ها تشنگی خود را برطرف کنید.
 • جاذبه‌های گردشگری ایتالیا مکان‌هایی مانند واتیکان،‌ فروم رم و کولوسئوم است که دیدن آن را نباید از دست بدهید.
 • متروها و قطارهای محلی در شهرهای بزرگ ایتالیا وجود دارد که می‌توانید برای دیدن جاهای دیدنی استفاده کنید.
 • بیشتر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند؛ بنابراین می‌توانید با زبان انگلیسی با افراد ارتباط برقرار کنید.
 • بیمه مسافرتی را در جدی بگیرید تا در صورت بروز حادثه بتوانید از آن استفاده کنید.
 • تاکسی‌ها در این کشور سفید رنگ‌ هستند و از تاکسی‌متر برای محاسبه کرایه استفاده می‌کنند.
 • استفاده از سرویس بهداشتی در هنگام گردش، رایگان نیست و باید حدود ۲ یورو پرداخت کنید.
 • در زمان ترک اتاق هتل سعی کنید لوازم گران‌قیمت خود را در صندوق امانات بگذارید.

سخن آخر

اگر دوست‌ دارید یک سفر جذاب را تجربه کنید، حتماً به فکر گرفتن ویزای توریستی ایتالیا باشید. این کشور گسترده و زیبا هر سال گردشگران زیادی را پذیراست و مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های طبیعی زیادی را دربرمی‌گیرد. این کشور گسترده مهد هنر و معماری شناخته می‌شود که هنرمندان زیادی در دوران رنسانس آن زندگی کردند و موجب رشد هنر و معماری در این کشور شدند.

آثار تاریخی و ارزشمند بسیاری در این کشور وجود دارد که توریست‌ها را به ایتالیا کشانده است. طبیعت زیبا و دلچسب و آب‌وهوای خوب آن برای گردش‌های طولانی برای گردشگران محبوبیت دارد. همچنین غذای خوشمزه و متنوع در رستوران‌های آن طبخ می‌شود و موجب رونق صنعت گردشگری در آن شده است. اقتصاد این کشور بسیار گسترده است و رفاه اجتماعی اغلب مردم در درجه بالایی قرار دارد. اغلب مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند و گردشگران به سادگی می‌توانند با مردم ارتباط برقرار کنند.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید