مقدمه‌ی مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی

یونان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در بین کشورهای اروپایی است که سالانه پذیرای مهاجران بسیاری از سراسر جهان است. این کشور از شمال با مقدونیه شمالی و بلغارستان، از شمال غرب با آلبانی و از شمال شرق با ترکیه هم مرز است و از آن به عنوان مهد تمدن غرب یاد می‌شود. جمعیت این کشور حدودا ۱۱.۴۲۰.۱۶۳ نفر تخمین زده شده و مردمان آن به زبان یونانی صحبت می‌کنند. از آن‌ جایی که یونان یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است؛ بسیاری از افراد برای ورود به آن چه به صورت کوتاه مدت و چه به صورت بلند مدت نیاز به گرفتن ویزا دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا به  مقوله، مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی بیشتر بپردازیم.

چه مواردی سبب شده تا مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی افزایش یابد؟

برخی موارد سبب افزایش مهاجرپذیری یونان طریق تمکن مالی شده اند که عبارت اند از:

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
امکان سفر و ارتباط نامحدود در منطقه شنگن قابلیت استفاده از بیمه‌ها و خدمات درمانی
تحصیل رایگان برای فرزندان در مدارس دولتی امکان صدور ویزای همزمان برای همراهان متقاضی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
پایین بودن میزان هزینه‌ ی زندگی در یونان نسبت به برخی از کشورهای اروپایی

اقامت در یونان از طریق تمکن مالی

علاقمندان با اهداف و مقاصد گوناگون برای ورود به خاک یونان خود را آماده می‌سازند تا واجد الشرایط اخذ ویزای این کشور قرار گیرند. یکی از راه‌های اصلی برای مهاجرت به یونان اثبات تمکن مالی است. مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی این روزها به شدت در بین افراد محبوب شده است.

ویزای اقامت تمکن مالی یونان که برخی آن را به عنوان ویزای خود حمایتی یونان می‌شناسند، به افرادی که بتوانند منابع مالی مورد نیاز برای تامین هزینه‌های زندگی خود را به مدت ۲ سال در یونان به اثبات برسانند، اقامت ۲ ساله اعطا می‌کند. گفتنی است که این ویزا قابل تمدید است و پس از اتمام این بازه می‌تواند به صورت دوره‌های ۳ ماهه تمدید گردد.

مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی برای چه کسانی مناسب است؟

این ویزا برای مهاجرانی که قصد اقامت بلند مدت دارند، در اولویت قرار می‌گیرد. به عنوان مثال تجار، کارآفرینان، سرمایه گذاران بالقوه و همچنین اعضای خانواده آن‌ها بهترین گزینه برای اخذ این نوع ویزا به حساب می‌‌آیند.

چگونگی اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزای یونان

تصویری از پاسپورت و یورو در دست فردی برای عنوان چگونگی اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزای یونان انتخاب شده است.
دریافت ویزای تمکن مالی برای مهاجرت به یونان، نیاز به اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی و اقامت در یونان را دارد

 

برای اخذ این ویزا لازم است تا افراد، سرمایه خود را به واحد پول یونان تبدیل کرده و پس از انتقال آن‌ها به یک حساب بانکی، مسئولان این دولت را مجاب کنند که از طریق این میزان سرمایه، بدون کار کردن می‌توانند از پس هزینه‌های خود و همراهانشان برآیند. تامین هزینه‌ها علاوه بر خواباندن سرمایه در بانک می‌تواند از منابعی مانند اجاره ملک، سود سهام یک بیزینس یا حتی حقوق بازنشستگی و موارد این چنینی باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان از طریق تمکن مالی

گواهی عدم سوء پیشینه مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی)
۶ قطعه عکس گواهی شغلی سرپرست
مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی برای هزینه ی زندگی در یونان پاسپورت (دارای حداقل دو سال و نیم اعتبار باشد)
بیمه نامه مسافرتی (سه ماهه) پرداخت هزینه بررسی درخواست ویزا به سفارت یونان (۶۰ یورو به ازای هر نفر)

مدت زمان صدور اخذ ویزای یونان از طریق تمکن مالی

این روش مهاجرتی یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به یونان یا حوزه شنگن می‌باشد. به طوری که پس از تحویل مدارک به سفارت یونان، تقریبا ۲ الی ۴ ماه زمان لازم است تا درخواست ویزا بررسی شود و نتایج نهایی اعلام گردد. این روش می‌تواند برای ایرانیانی مناسب باشد که به دنبال بهره‌مندی از یک زندگی، سرشار از رفاه، آسایش و آرامش هستند.

هزینه ی زندگی در یونان

تصویری از یورو و طرح پرچم یونان بر روی سکه برای عنوان هزینه ی زندگی در یونان انتخاب شده است.
می‌توان گفت هزینه مسکن و اجاره در یونان نسبت به ایران ۲۰ درصد کمتر برآورد شده است

 

هزینه ی زندگی در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا ارزان‌تر است و همین مورد سبب شده تا تقاضای اقامت یونان افزایش پیدا کند و در میان مدلهای اقامتی، مدل مهاجرپذیری از طریق تمکن مالی بیشتر از مدل های دیگر محبوب است. هزینه‌های پایین موجب شده تا میزان دستمزد نیز در این کشور نسبتا پایین باشد، ناگفته نماند که کیفیت زندگی در یونان همچنان بالا است.

لازم به ذکر است که هزینه زندگی در یونان، مانند هر کشور دیگر، به محل زندگی بستگی دارد. به عنوان مثال، در برخی از جزایر یونان، کالاهای مورد نیاز و هزینه سوخت گرانتر است. در روستاها نیز سطح هزینه‌ها با توجه به دسترسی کمتر به امکانات و خدمات، پایین‌تر است.

سخن پایانی

همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، یونان، مهد دموکراسی و تمدن غرب است. این کشور با بیش از ۲۰۰۰ جزیره، ساحل، انواع حیات وحش و معماری غنی باستانی و مدرن سبب شده تا در سال‌های اخیر مهاجران و بازدیدکنندگان بسیاری وارد این کشور شوند. مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی از دیگر روش‌هایی است که ثروتمندان و سرمایه‌گذاران را به سمت و سوی این کشور می‌کشاند. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی روی لینک زیر کلیک کنید.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید

سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

برخی از سوالات متداول درباره مهاجرپذیری یونان از طریق تمکن مالی و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم.

مدت اعتبار ویزای تمکن مالی یونان چقدر است؟

اعتبار این ویزا دو ساله است و پس از پایان اعتبار برای سه سال دیگر نیز قابل تمدید است.

مدت انتظار برای اخذ ویزا از طریق تمکن مالی یونان چقدر است؟

دو الی سه ماه بعد از درخواست ویزا.

چند سال بعد از أخذ اقامت تمکن مالی می‌توان شهروندی یونان را أخذ کرد؟

هفت سال پس از اقامت یونان می‌توان برای شهروندی اقدام کرد.