مقدمه‌ی مزایای أخذ ویزای شینگن

پیمان شینگن کشورهایی را در برمی‌گیرد که به راحتی امکان سفر و مبادلات کالا را برای شهروندان این منطقه فراهم می‌کند. از جمله مزایای اخذ ویزای شینگن می‌توان گفت که شهروندان می‌توانند به ۲۷ کشورهای عضو بدون ویزا سفر کنند. این پیمان‌نامه در تاریخ ۱۹۵۸ در ابتدا بین ۵ کشور امضا شد و امروز کشورهای بیشتری عضو این پیمان شدند. این منطقه در ابتدا کشورهای اتحادیه اروپا را دربرمی‌گرفت؛ اما امروز کشورهای متنوعی را پذیرفته است ۶ کشور خارج از اتحادیه اروپا عضو این پیمان جذاب و پرطرفدار هستند.

این پیمان به گسترش ارتباطات میان بخش‌های متنوع دنیا کمک کرده و رفته‌رفته به سایر کشورها گسترش یافته است. ویزای این منطقه برای سایر کشورهای دنیا ارزش و اعتبار دارد و امروزه کسانی که پاسپورت معتبری دارند، بدون ویزا می‌توانند به سایر نقاط دنیا سفر کنند. اغلب توریست‌ها و گردشگران از طریق این نوع ویزا برای بازدید جاهای دیدنی دنیا سفر می‌کنند.

ویزا شینگن چیست؟

ویزا شینگن چیست؟
ویزا شینگن چیست؟

ویزایی که به شهروندان کشورهای عضو، اجازه اقامت کوتاه را می‌دهد و می‌توانند بدون دردسر به مدت ۹۰ روز در کشورهای مقصد بمانند. اغلب گردشگران و تجار از این طریق به سفر می‌پردازند و از کشورهای محبوب دنیا دیدن می‌کنند. کشورهای این منطقه هر ۱۸۰ روز امکان اقامت ۹۰ روزه را می‌دهند و افراد می‌توانند از این طریق بلیط تهیه کنند.

افرادی که خارج از این منطقه زندگی می‌کنند می‌توانند از طریق سفارتخانه‌ها و کنسولگری برای گرفتن این نوع ویزا اقدام کنند و به سفر بروند. ۲۲ کشور از اتحادیه اروپا عضو این معاهده هستند و ۵ کشور خارج از اتحادیه اروپا از اعضای این پیمان به شمار می‌روند که شامل کرواسی، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس می‌شود. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن داشتن تمکن مالی است که اهمیت زیادی دارد. البته بسته به نوع ویزا و کشور مقصد، مبلغ تمکن مالی نیز متفاوت است.

۴ مورد از شرایط گرفتن ویزای شینگن

۴ مورد از شرایط گرفتن ویزای شینگن
۴ مورد از شرایط گرفتن ویزای شینگن

برای گرفتن ویزای شینگن باید شرایط لازم را فراهم کنید تا دچار مشکل نشوید. در ابتدا قبل از درخواست بهتر است که از شرکت‌های واسط کمک بگیرید و مدارک لازم را جهت گرفتن این نوع ویزا جمع‌آوری کنید. در ادامه به بررسی این شرایط می‌پردازیم:

۱. مدارک لازم و ضروری

قبل از هر اقدامی باید مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزا ترجمه کنید. ترجمه مدارک اهمیت زیادی دارد و باید برای ارائه به سفارت اقدام کنید. مدارک دیگری مانند فرم تکمیل شده، دو قطعه عکس، گذرنامه فعلی و قبلی، مدارک شغلی یا تحصیلی به صورت ترجمه شده، تمکن مالی، بیمه مسافرتی، بلیط رفت‌وبرگشت،‌ برگه تایید رزرو هتل از جمله مدارک لازم برای اقدام به گرفتن ویزاست.

۲. گردش مالی بالا

یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها داشتن یک گردش مالی قوی است. اغلب دولت‌ها با داشتن وضعیت مالی مناسب برای صدور ویزای شینگن آسان‌تر برخورد می‌کنند.

۳. بیمه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های گرفتن ویزا، داشتن یک بیمه است. شرکت‌های واسط هستند که خدمات بیمه ارائه می‌دهند؛ شرکت‌های معتبر را انتخاب کنید تا دچار مشکل نشوید.

۴. آشنایی به قوانین

برای درخواست ویزا باید از شرایط قوانین هر کشور اطلاعات به دست آورید. هر کشور قوانین خاصی دارد و متقاضی می‌تواند براساس آن مدارک لازم را جمع‌آوری کند.

مزایای ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن مزایای زیادی دارد و برای اغلب افراد فرصت‌های خوبی را ایجاد می‌کند و یک امتیاز محسوب می‌شود. این ویزا حتی برای کشورهای عضو هم یک امتیاز بزرگ و مثبت به نظر می‌رسد؛ به همین دلیل همواره کشورهای زیادی برای پیوستن به این منطقه درخواست می‌دهند. در ادامه به بررسی بیشتر این مزایا می‌پردازیم:

بدون کنترل پاسپورت سفر کن!

بدون کنترل پاسپورت سفر کن!
بدون کنترل پاسپورت سفر کن!

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های داشتن ویزا شینگن، راحت‌تر سفر کردن است. دیگر نیازی نیست که برای عبور از مرزهای کشورهای عضو، مدام چک شوید. امورات پیچیده و طولانی، آسان‌تر می‌شود. قبل از ایجاد این پیمان، مسافران و توریست‌ها بارها و بارها مورد بازرسی قرار می‌گرفتند و اطلاعات مسافر را چک می‌کردند. با گرفتن این ویزا دیگر خبری از پروسه خسته‌کننده نیست.

حتی برای جابه‌جایی کالا و تجارت هم در منطقه شنگن نیاز به بازرسی مداوم بود و کشورهای غیر اروپایی تمام این رفت‌وآمد‌ها را مدام بازرسی می‌کردند؛ اما امروز بدون هیچ سوالی می‌توان کالاها و خدمات در این منطقه جابه‌جا کرد. بنابراین به رشد تجارت بین‌المللی کمک بسزایی شده است.

اقامت ۹۰ روزه در هر ۱۸۰ روز!

اقامت ۹۰ روزه در هر ۱۸۰ روز!
اقامت ۹۰ روزه در هر ۱۸۰ روز!

با گرفتن ویزا شینگن افراد می‌توانند اقامتی کوتاه مدت را تجربه کنند. اقامتی که برای گردشگری و تجارت گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود؛ حتی برای پیدا کردن یک شغل هم زمان خوبی است. اقامتی که به شما اجازه می‌دهد تا در منطقه شنگن بمانید و از سفر خود لذت بیشتری ببرید. مکان‌های دیدنی و طبیعی کشورهای عضو را بی‌دردسر بگردید و لحظات خوشی را برای خود و یا خانواده‌تان رقم بزنید.

این اقامت به مدت ۹۰ روز در هر ۱۸۰ روز است؛ اقامت شما نباید بیشتر از ۹۰ روز شود و حداکثر زمانی که اجازه اقامت دارید، همان ۹۰ روز است. اغلب گردشگران و توریست‌ها از این نوع ویزا برای گردش در کشورهای شینگن استفاده می‌کنند. به خصوص فرصت مناسبی برای افرادی است که خارج از این محدوده زندگی می‌کنند و قصد دارند تا در کشورهای این منطقه گشتی بزنند و تجربه‌های اجتماعی و فرهنگی تازه‌ای داشته باشند.

صرفه‌جویی در وقت و هزینه

صرفه‌جویی در وقت و هزینه
صرفه‌جویی در وقت و هزینه

یکی از بزرگترین مزایای داشتن این نوع ویزا، صرفه‌جویی در وقت و هزینه است. دیگر خبری از مراحل پیچیده‌ای که وقت مسافران و مبادلات کالا را بگیرد، نیست؛ حتی هزینه‌های جانبی و اضافی نیز کاهش می‌یابد. هزینه ویزای شینگن بسته به نوع کشور، مبلغ کمی را پرداخت می‌کنید و بعد از آن دیگر نیازی به هزینه اضافه نیست.

حتی برای جابه‌جایی در کشورهای منطقه شنگن نیازی به هزینه‌های چندباره نیست؛ بنابراین از هر بار نوبت گرفتن از سفارت یا کنسولگری جلوگیری می‌کند. افرادی هم که شهروند کشورهای این منطقه باشند به راحتی می‌توانند با حداقل هزینه‌ها به سفر بروند و تنها هزینه بلیط را می‌پردازند و دیگر خبری از قوانین دست‌وپاگیر نیست.

ثبت اطلاعات و مدیریت داده‌ها و امنیت بیشتر در سفر

این ویزا به کشورهای عضو، امکان ثبت اطلاعات را می‌دهد تا دیگر برای هربار سفر نیازی به چک کردن و ثبت مجدد نباشد. از طرفی مدیریت این داده‌ها هم ساده‌تر می‌شود و دسترسی کل کشورهای این منطقه فراهم می‌شود. هنگامی که این اطلاعات ثبت می‌شود حتی امنیت هم بالاتر می‌رود و به راحتی می‌توان ورود و خروج افراد را تحت نظر گرفت.

مبادلات کالا در سیستم اطلاعات ثبت می‌شود و کنترل بارها راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود. در نتیجه میزان جرم هم پایین‌تر می‌آید و امکان تجارت بین‌المللی با امنیت بیشتری فراهم می‌شود. این اطلاعات به ثبت می‌رسد و در سفر بعدی و یا مبادله بعدی دیگر نیازی نیست تمام اطلاعات مجدد ثبت و یا مراحل از ابتدا انجام شود.

گزینه‌ای مناسب برای سفرهای مداوم

گزینه‌ای مناسب برای سفرهای مداوم
گزینه‌ای مناسب برای سفرهای مداوم

افرادی که پاسپورت یا اقامت بلند مدت کشورهای عضو را دارند، به راحتی و بدون هزینه بیشتر می‌توانند در این منطقه رفت‌وآمد کنند. امکان سفر برای شهروندان اتحادیه اروپا نیز فراهم است و برای سفرهای تجاری و کاری فراهم می‌شود. نیازی به گرفتن نوبت دوباره نیز وجود ندارد و فرد می‌تواند به راحتی در این محدوده سفر کند.

نیازی به درخواست مجدد ویزا نیست و با یک بار درخواست و گرفتن ویزا، امکان رد و ریجکتی درخواست در دفعات بعدی وجود ندارد. هنگامی که زمان کافی برای اقدام به سفر ندارید، ویزا شینگن کار شما را ساده‌تر می‌کند و بدون فوت وقت به کشور مقصد می‌توانید سفر کنید. به خصوص برای قرار کار و تجارت که وقت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بدون محدودیت به کشورهای متنوع سفر کنید!

همانطوری که می‌دانید این توافق ۲۷ کشور را دربرمی‌گیرد و این به آن معناست که انتخاب‌های زیادی برای سفر خود دارید. به خصوص برای توریست‌ها و گردشگران امکان سفر به نقاط متنوع دنیا فراهم می‌شود؛ بسیاری از کشورها هم در آینده ممکن است به این پیمان اضافه شوند.

برای کشورهای عضو شرایط مفیدی فراهم می‌شود که به راحتی بتوانند با دنیا مراوده مالی داشته باشند؛ از طرفی آمدن توریست‌های متنوع به آن‌ها کمک می‌کند تا اقتصاد گردشگری خود را بهبود ببخشند و موجب رونق چرخه اقتصادی نیز می‌شود. ۲۷ کشور این پیمان شامل کشورهای قدرتمند و زیبا می‌شود که عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استوایی، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و کرواسی.

اعتباری برای پاسپورت شما

اعتباری برای پاسپورت شما
اعتباری برای پاسپورت شما

کسانی که مهر ویزای شینگن دارند، اعتباری برای پاسپورتشان به شمار می‌رود. مهر تایید کشورهای عضو برای پاسپورت اغلب افراد اهمیت زیادی دارد و متقاضی بهتر است قبل از اقامت بلندمدت برای اقامت کوتاه‌مدت خود اقدام کنند. اقامت‌ کوتاه‌ مدتی که می‌تواند پیش‌زمینه اقامت‌های بلندمدت شود. تعداد مهرهای بیشتر نشان‌دهنده پذیرش کشورهای متنوع است.

در نتیجه افراد هنگامی که برای اقامت بلندمدت اقدام می‌کنند، پاسپورت آن‌ها اعتبار بیشتری دارد و سریع‌تر می‌توانند ویزای بلندمدت از کشور مقصد دریافت کنند. روند ویزا گرفتن برای کشورهای غیر شینگن هم راحت‌تر می‌شود چون به طور کلی این نوع ویزا اعتبار جهانی دارد و مورد پذیرش بسیاری از کشورها قرار می‌گیرد.

سخن آخر

منطقه شنگن ۲۷ کشور را دربرمی‌گیرد که قوانین یکپارچه جهت مسافرت افراد فراهم می‌کنند. متقاضیان و توریست‌ها با دریافت ویزای شینگن می‌توانند به هر کدام از این کشورها سفر کنند و گرفتن این نوع ویزا یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می‌شود. از طریق این ویزا می‌توان بدون محدودیت به کشورهای عضو سفر کرد تا در وقت و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی شود.

در گذشته برای جابه‌جایی انسان‌ها و مبادلات کالایی بارها و بارها تمام اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ اما امروز به لطف این نوع ویزا تنها یکبار برای ثبت اطلاعات کافی است. متقاضیان دیگر مجبور نیستند تا مدارک را هر بار ترجمه کنند و هزینه‌های اضافه برای سفر خود بپردازند؛ حتی برای کشورهای عضو هم یک امتیاز مثبت است تا راحت‌تر بتوانند با دنیا ارتباط داشته باشند و گردش مالی و اعتباری خود را بالاتر ببرند.