انواع اقامت یونان

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان

اقامت یونان و همه چیز درباره آن

قبل از هر چیز، اقامت یونان را به طور خلاصه در قالب یک ویدیو تماشا کنید.

 

اقامت یونان را در قالب یک فایل صوتی کوتاه، گوش کنید و در ادامه برای خواندن جزئیات بیشتر، متن این مقاله را به طور کامل بخوانید.

شرایط أخذ اقامت یونان

اخذ اقامت یونان جذابیت‌های بسیار زیادی دارد. این کشور به دروازه ورود به قاره اروپا معروف شده و اخذ اقامت آن می‌تواند شرایط اقامت در سایر کشورهای اروپایی را نیز برای متقاضیان به دنبال داشته باشد. شرایط اقامت در یونان چندان پیچیده نیست و از ‌این گذشته، روش‌های زیادی نیز برای اخذ اقامت یونان ارائه شده و کاربران می‌توانند از هر یک از این روش‌ها، برای ورود به این کشور زیبا استفاده کنند. حتی امکان رسیدن به اقامت دائم یونان نیز برای کاربران خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. در این مقاله در النورا سعی داریم تا بهترین روش‌های اقامت سریع یونان را با شما در میان گذاشته و نکات لازم برای انتخاب هر یک از آنها را نیز مرور کنیم. با ما همراه باشید.

راه رسیدن به بهشت در کنار الهه‌ها و شنیدن قصه‌های اودیسه کاری سخت، اما شدنی است .به یونان خوش آمدید.

فرقی نمی‌کند؛ چه یک گردشگر باشید که یونان را برای گذران تعطیلات خود انتخاب کرده‌است یا یک مهاجر که به دنبال اخذ اقامت یونان هستید، زندگی در این کشور چیزهای خوبی را برای همه به ارمغان می‌آورد. از جمله اقامتگاه مقرون به صرفه، مردمی با رفتار دوستانه، آب و هوایی زیبا در تمام طول سال، غذاهای شگفت انگیز و تاریخ غنی.

کشوری که پس از ورود به آن، دریای اژه آغوش خود را به روی شما باز می‌کند، مملو از شگفتی‌ها است؛ مانند اولین دموکراسی جهان که قدمت آن به قرن پنجم قبل از میلاد باز می‌گردد. هر منطقه ای از یونان بسیار سرسبز و دارای فهرستی از مکان‌های پر جنب و جوش و دیدنی است: آتن، دلفی، رودس، کرت، المپیا، اسکیاتوس، متئورا، کورفو، سانتورینی و غیره.

یونان کشوری پر افتخار و برای خانواده، تاریخ و عشق به طبیعت ارزش قائل است. از آنجایی که گردشگری برای اقتصاد یونان بسیار ضروری است، زبان انگلیسی به طور گسترده‌ای در بسیاری از مناطق صحبت می‌شود و زیرساخت‌های این کشور، هم برای ساکنان و هم برای بازدیدکنندگان بسیار مناسب است. غذاهای یونانی نیز این کشور را به بهشت عاشقان غذا تبدیل می‌کند.

زندگی در یونان
زندگی در یونان

 

اقامت در یونان چگونه است؟

اخذ اقامت در یونان چگونه است و نیاز به چه مدارکی دارد؟ واقعیت این است که هر یک از روش‌های تعریف شده برای اخذ اقامت این کشور شرایط خاص خود را دارد. مدارکی مانند پاسپورت معتبر، عکس پاسپورت، شناسنامه ترجمه شده، گواهی عدم سوءپیشینه، تمکن مالی و مواردی از این دست به صورت پیش فرض برای اکثر روش‌های اخذ اقامت در این کشور لازم است و در این بین هر کدام از انواع ویزای یونان نیز می‌توانند شرایط خاص خود را داشته باشند.

به عنوان مثال، برای دریافت ویزای تحصیلی یونان لازم است تا همراه با مدارک شناسایی نمره آزمون زبان خود را نیز ارائه کنید. در بحث اقامت با سرمایه گذاری باید مدارک سرمایه گذاری خود را ارائه نمایید و در تمکن مالی یا خود حمایتی نیز نیاز به ارائه اسناد مربوط به دارایی‌های خود خواهید داشت. در ادامه با هر یک از انواع ویزای یونان بیشتر آشنا خواهید شد.

اخذ اقامت یونان ۲۰۲۳

با توجه به اینکه قوانین اخذ اقامت یونان ممکن است هر ساله با تغییراتی همراه شود، از این رو در این مقاله به بررسی تمام گزینه‌های روی میز در سال ۲۰۲۳ می‌پردازیم تا شما با اطلاعات کاربردی و دست اول با شرایط اقامت یونان آشنا شوید. دقت کنید که انتخاب هر یک از این روش‌ها نیاز به مشاوره دارد تا شما تجربه یک فرد حرفه‌ای و متخصص در این زمینه را نیز همراه داشته باشید. البته داشتن اطلاعات اولیه درباره هر کدام از آنها ضروری است.

تصویری از پاسپورت کشور یونان برای عنوان اخذ اقامت یونان 2023 انتخاب شده است.
یکی از مزیت های دریافت کارت اقامت یونان این است که از همان ابتدا یک کارت اقامت ۲ ساله به هریک از اعضاء خانواده داده می شود

۱. اقامت سریع یونان از طریق تمکن مالی

اقامت تمکن مالی یونان  یکی از سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت در تمام کشورهای اروپایی است و شما می‌توانید حتی در ۲ ماه مجوز ورود به کشور یونان و استفاده از مزیت‌های اقامتی این کشور را دریافت کنید. در این روش شما باید به سفارت یونان اثبات کنید که بدون نیاز به کار در این کشور توانایی رسیدن به درآمد ۲۰۰۰ دلاری را در هر ماه دارید تا ویزای دو ساله برای شما صادر شود. با توجه به اینکه این ویزا در بازه زمانی خیلی کمی ارائه می‌شود، نیاز است تا حتما مدارک محکمی دال بر این توانایی ارائه کنید. این مدرک می‌تواند یک سپرده بانکی یا حقوق بازنشستگی باشد.

۲. اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک

اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک در این کشور امکان‌پذیر است. شرایط اقامت دائم در یونان در این روش بسیار ساده است. اگر شما بتوانید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا چند ملک به این ارزش را در این کشور خریداری کنید، می‌توانید برای دریافت ویزای ۵ ساله یونان اقدام کنید. در نهایت این ویزا قابلیت تمدید ۵ سال بعدی را نیز دارد و بعد از ۷ سال می‌توانید برای دریافت پاسپورت یونان و اقامت دائم این کشور اقدام کنید. مزایای اقامت یونان از این طریق همین رسیدن به اقامت دائم، البته بدون نیاز به حضور در این کشور در این مدت است. این روش اخذ اقامت یونان را می‌توانیم یکی از بهترین روش‌های ورود به این کشور تعریف کنیم.

۳. اقامت در یونان از طریق ازدواج

اخذ اقامت دائم یونان جذابیت‌های بسیار زیادی برای کاربران دارد و همه به دنبال روش‌هایی برای رسیدن به این هدف هستند. ازدواج یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند اقامت دائم شما را در کشور یونان تضمین کند، البته اگر شما قصد طلاق از طرف مقابل خود را نداشته باشید. طبق قوانین کشور یونان اگر فردی با یکی از تبعه این کشور ازدواج کند، می‌تواند اقامت ۱۰ ساله حضور در این کشور را دریافت کرده و در صورت ادامه‌دار بودن ازدواج، این اقامت را هر ۱۰ سال به همین مدت تمدید کند.

از مزایای اقامت یونان سادگی آن است و از معایب آن نیز می‌توانیم به شرط حضور در یونان حداقل برای ۶ ماه در سال اشاره کنیم. در این شرایط غیبت غیرموجه بیش از ۱۲ ماه می‌تواند باعث کاهش مدت تمدید اقامت به ۵ سال شود.

۴. اخذ اقامت توریستی در یونان

اقامت در کشور یونان از طریق ویزای توریستی برای بازه زمانی ۶ ماهه وجود دارد. برای دریافت ویزای توریستی یونان یا همان ویزای شینگن این کشور مدارک خیلی پیچیده‌ای نیاز نخواهید داشت. ارائه مدارک محل اقامت و بلیط برگشت از یونان در پایان مدت اقامت را می‌توانیم از اصلی‌ترین مدارک لازم برای اخذ اقامت یونان از طریق ویزای توریستی تعریف کنیم.

۵. اقامت یونان با تولد فرزند

اقامت در کشور یونان از طریق تولد فرزند بر اساس قانون خون است. در این روش اخذ اقامت یونان در صورتی که پدر یا مادر فرزند تبعیت یونان را داشت باشند، پاسپورت یونانی برای فرزند نیز صادر خواهد شد. البته در بسیاری از کشورها این روش اقامتی بر اساس قانون خاک است؛ اما در یونان می‌توانید به سادگی از این روش برای اخذ اقامت استفاده کنید.

۶. اقامت یونان با پناهندگی

اقامت در یونان از طریق پناهندگی نیز وجود دارد. شرایط اقامت یونان از این طریق بسیار پیچیده بوده و ممکن است چالش‌های بسیار زیادی را برای فرد متقاضی به دنبال داشته باشد. در سال‌های اخیر افراد زیادی به بهانه اخذ اقامت یونان از طریق پناهندگی از مرز ترکیه وارد این کشور شده‌اند که اتفاقات ناگواری نیز برای آنها رخ داده است. در مجموعه النورا هیچ گونه فعالیتی در زمینه ارائه خدمات مشاوره برای اخذ اقامت یونان از طریق پناهندگی نداریم و توصیه‌ای هم در این باره نمی‌کنیم. در صورتی که امکان دریافت ویزا از طریق دیگری را دارید، بهتر است از مسئله پناهندگی دوری کنید.

مزایای اقامت در یونان

اقامت یونان مزایای بسیاری دارد و ممکن است این مزایا برای افراد با شرایط مختلف، کمی متفاوت باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت که برخی از مزایای گرفتن اقامت یونان عبارت اند از:

تردد آزادانه در سرتاسر اروپا

اقامت یونان به مهاجران این امکان را می‌دهد تا بدون داشتن ویزا و تنها با اقامت در یکی از مناطق حوزه شینگن بتوانند به راحتی در سرتاسر اروپا (حتی کشورهایی که جزو منطقه شنگن نیستند مثل رومانی) سفر کنند. آن‌ها حتی می‌توانند در یک بازه زمانی ۶ ماه تا حداکثر سه ماه در این مناطق بمانند.

دسترسی به امکانات آموزشی باکیفیت

افراد مقیم کشور یونان و همراهان آن‌ها مثل همسر و فرزندانشان می‌توانند در این کشور از امکانات آموزشی و مدارس و دانشگاه‌های یونان بهره‌مند شوند.

دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی

درست مثل امکانات آموزشی، دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی نیز برای کسانی که بتوانند موفق به گرفتن کارت اقامت یونان شوند، در دسترس است. افراد می‌توانند در صورت نیاز از کلینیک‌ها و بیمارستان‌های یونان استفاده کنند.

داشتن مجوز کار در یونان

کسانی که بتوانند در کشور یونان اقامت بگیرند، می‌توانند علاوه بر زندگی در این کشور، در یکی از بیزنس‌های داخلی مشغول به کار شوند. گفتنی است که این افراد می‌توانند حتی کسب و کار خود را برای کسب درآمد راه اندازی کنند.

هزینه پایین‌ زندگی

هزینه‌های زندگی در یونان از خرید و اجاره ملک گرفته تا سایر هزینه‌های جانبی نسبت به سایر مناطق عضو اتحادیه اروپا پایین‌تر است و همین مورد سبب شده تا در میان مهاجران محبوبیت ویژه‌ای پیدا کند.

امکان تمدید اقامت یونان

اگرچه اقامت یونان برای متقاضیان واجدالشرایط صادر می‌شود اما لازم به ذکر است که پس از گذشت مدتی منقضی خواهد شد و افراد باید در صورت تمایل برای اقامت در یونان، جهت تمدید آن اقدام نمایند. این مورد سبب می‌شود که مهاجران در آینده بتوانند برای دریافت پاسپورت و حق شهروندی یونان درخواست خود را به ثبت رسانده و در نهایت تابعیت این کشور را به دست آورند و برای همیشه در این کشور بمانند.

مزایای گرفتن اقامت یونان به موارد بالا ختم نمی‌شود. اجازه افتتاح حساب بانکی در یونان و اتصال به تجارت جهانی، امکان انتقال اقامت به سایر کشورهای شنگن، عدم نیاز به حضور مداوم در یونان، عدم نیاز به مدارک زبان، امنیت بالای کشور یونان، فاصله نزدیکتر به ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه شنگن از جمله مواردی است که می‌توان به آن‌ها به چشم مزایای اقامت در یونان نگاه کرد.

انواع مجوز اقامت یونان

  • مجوز اقامت یونان برای مقاصد کاری
  • مجوز اقامت موقت یونان (برای مشاغل فصلی یا رویدادهای خاص)
  • مجوز اقامت برای دلایل بشردوستانه
  • مجوز اقامت برای تحصیل، کار داوطلبانه، پژوهش و آموزش حرفه ای
  • مجوز اقامت برای اتحاد خانواده
  • مجوز اقامت طولانی مدت

برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان رو لینک کلیک کنید.

سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

برخی از سوالات متداول درباره یونان و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم.

شرایط مهاجرت به یونان چیست؟؟

مجوزهای اقامت برای اهداف شغلی اصل پاسپورت و یک کپی از هر صفحه. سه عکس گذرنامه بیومتریک گواهی سلامتی که توسط یک بیمارستان یونانی پر شده است. مدرک بیمه سلامت

مدت زمان دریافت اقامت یونان چقدر است؟

۲-۳ ماه به طور متوسط، اخذ مجوز اقامت ۲-۳ ماه طول می کشد. اجازه اقامت می تواند بر اساس راه اندازی کسب و کار، سرمایه گذاری در شرکت های محلی، خرید املاک و غیره صادر شود. یونان به لیست کوچکی از اسناد نیاز دارد و شرایط جذابی را ارائه می دهد.

چه مدت می توانم بدون اقامت در یونان بمانم؟

ویزای بلند مدت (ویزای ملی – ویزای نوع D) مجوزی است که توسط مقامات ذیصلاح یونان برای ورود و اقامت اتباع کشورهای ثالث در خاک یونان برای مدت بیش از ۹۰ و حداکثر تا ۳۶۵ روز مطابق با مربوطه صادر می شود. قوانین ملی یا قانون اتحادیه اروپا در مورد محل اقامت …