اقامت فرانسه

در این صفحه به بررسی و معرفی انواع روش‌های کسب اقامت فرانسه پرداختیم

انواع اقامت کشور فرانسه

همه چیز در یک نگاه جهت اخذ اقامت فرانسه

قبل از هر چیز، اقامت فرانسه را به طور خلاصه در قالب یک ویدیو تماشا کنید.

 

اقامت فرانسه را در قالب یک فایل صوتی کوتاه، گوش کنید و در ادامه برای خواندن جزئیات بیشتر، متن این مقاله را به طور کامل بخوانید.

اقامت فرانسه و انواع آن

برای دریافت اقامت فرانسه راه‌های مختلفی وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع راه‌های دریافت اقامت کشور فرانسه خواهیم پرداخت.

اقامت کوتاه مدت با ویزای توریستی فرانسه (کمتر از ۹۰ روز)

چنانچه قصد داشته باشیم تا با اهداف توریستی به کشور فرانسه ورود داشته باشیم باید از این ویزا استفاده کنیم. با دریافت این ویزا می‌توانیم به سایر کشورهای عضو در اتحایه اروپا هم سفر داشته باشیم. این ویزا با عنوان تایپ سی (Type C) شناخته می‌شود. در حال حاضر سفارت فرانسه در ایران، با ۱ ماه اعتبار و ۱۰ روز اجازه اقامت، ویزای توریستی فرانسه را صادر می‌کند. ویزای یاد شده، به صورت یکبار ورود (Single Entry) است. یعنی تنها می‌توانیم یک ورود و خروج به فرانسه داشته باشیم.

دو توریست در حال عبور از خیابانی مشرف به برج ایفل هستند که عکسی از مطلب اقامت تمکن مالی فرانسه به آن‌ها اختصاص دارد
ویزای توریستی فرانسه یا همان ویزای شینگن فرانسه به صورت سینگل و مالتی صادر می‌شود

ویزای توریستی این کشور به شکلی دیگر نیز صادر می‌شود. این ویزا امکان چندبار ورود و خروج را برای ما فراهم می‌کند. ویزای چندبار ورود (Multiple Entry) با اجازه اقامت و اعتبار بیشتر صادر می‌گردد. البته اگر تا به حال ویزای چندبار ورود نداشتیم و قصد داریم در جایگاه یک توریست از کشور فرانسه دیدار کنیم، تنها باید ویزای یکبار ورود (Single Entry) را مدنظر قرار دهیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی فرانسه

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کشور فرانسه به قرار زیر است:

 • اصل گذرنامه با امضاء (مدت اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست)
 • گذرنامه‌های قبلی
 • اصل شناسنامه
 • اصل گواهی حساب بانکی به همراه گردش سه ماهه به انگلیسی با مهر و امضاء بانک
 • پزشکان: پروانه مطب، پروانه دایم پزشکی، کارت نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی
 • وکلا: پروانه وکالت
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، سه فیش حقوقی اخیر، نامه از سازمان با ذکر مدت اشتغال، میزان حقوق دریافتی، تأییدیه مرخصی و گزارش سوابق بیمه تأمین‌اجتماعی
 • بازنشسته‌ها: ارائه حکم بازنشستگی به همراه سه فیش حقوقی اخیر
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت و ارائه اصل آخرین روزنامه رسمی آن شرکت به همراه سه فیش حقوقی اخیر و نامه مرخصی طبق تاریخ بلیط
 • خویش فرما: جواز کسب، نامه اتحادیه، گواهی درآمد، آخرین قبض مالیت پرداختی، گزارش سوابق بیمه تأمین ‌اجتماعی شخص، آخرین لیست بیمه کارکنان، آگهی تأسیس و تمامی تغییرات، گواهی درآمد، آخرین قبض مالیت پرداختی، گزارش سوابق بیمه تأمین ‌اجتماعی شخص و آخرین لیست بیمه کارکنان
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل به همراه نامه مرخصی و کارت تحصیل
 • اصل مدارک شغلی همسر برای خانم‌های خانه‌دار
 • کارت واکسن کووید ۱۹ (واکسن های مورد پذیرش سفارت فرانسه: آسترازنکا، جانسن اند جانسن، فایزر و مدرنا)
 • اصل بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان اقامت در حوزه شینگن (بیمه سامان مورد تأیید سفارت فرانسه است.)
 • اصل بلیط یا رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • اصل رزور هتل در مقاصد مورد نظر در فرانسه

توجه: تمامی مدارک یاد شده در قسمت قبل باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و حضور ما برای انگشت نگاری در دفتر VFS الزامی است.

مراحل دریافت ویزای توریستی

مراحل دریافت ویزای توریستی کشور فرانسه به قرار زیر است:

 1. ابتدا بلیط پرواز و هتل خودمان را رزرو کنیم. هتل باید به صورت قطعی رزرو شود.
 2. ابتدا با تکمیل فرم و اطلاعات لازم در وبسایت وی‌اف‌اس (VFS) که آدرس اینترنتی آن در قسمت سفارت فرانسه (پایین‌تر در همین نوشته) آمده، وقت خود را رزرو می‌کنیم.

اطلاعات مربوط به بلیط هواپیما و ووچر هتل در این مرحله از ما خواسته می‌شود.

 1. تمام مدارکی که در قسمت قبلی گفته شده است را فراهم می‌کنیم.
 2. مدارک را به دار‌‌الترجمه می‌دهیم تا به زبان انگلیسی ترجمه شود.
 3. در روزی که به ما وقت ملاقات داده شده است، در دفتر وی‌اف‌‌اس حاضر می‌شویم؛ انگشت نگاری را انجام می‌دهیم و مدارک ترجمه شده به همراه سایر مدارک را تحویل وی‌اف‌اس می‌دهیم.
 4. در انتظار پاسخ از وی‌اف‌اس می‌مانیم.
عکس دیگری از نوشته اقامت فرانسه تمکن مالی به پله‌هایی شش عددی اختصاص یافته که در کنار دیواری زرد رنگ بالا می‌روند و نشان دهنده شش مرحله دریافت ویزای توریستی فرانسه هستند.
مراحل دریافت ویزای فرانسه را در شش مرحله با شما مرور کردیم

توجه: با اینکه وبسایت VFS تمام مراحل را به روشنی بیان کرده، باید بدانیم که دریافت ویزا تنها با فراهم کردن موارد خواسته شده میسر نخواهد شد. به عبارتی لازم است تا علاوه بر فراهم کردن مدارک یاد شده، درخواست ویزای خود را از طریق یکی از مؤسسات اقامتی-مهاجرتی و یا آژانس‌های مسافرتی که مورد تأیید سفارت هستند، انجام دهیم.

اگرچه اجباری در انجام این کار از طریق مؤسسات و یا آژانس‌ها نیست و خود نیز می‌توانیم به صورت مستقیم این درخواست را به سفارت ارائه دهیم، خطر رد شدن (Reject) شدن درخواست ویزای ما بسیار بالا می‌رود. ما در مجموعه النورا، به شما تمام مشاوره‌های لازم را به صورت رایگان ارائه می‌کنیم و در صورت تمایل می‌توانید درخواست ویزای خود را از طریق ما به سفارت ارائه دهید تا تمام ریسک‌های احتمالی را از بین ببرید.

اگر جزو افرادی هستیم که در سال بارها به کشورهای اروپایی سفر می‌کنیم، کافی است تا تنها یکبار ویزای اقامت تمکن مالی فرانسه را دریافت کنیم. در این صورت دیگر نیازی نیست هربار ۶ گام بالا را تکرار کنیم. لذا دریافت این ویزا به افراد کثیر السفر پیشنهاد می‌شود.

دریافت اقامت فرانسه

دریافت اقامت کشور فرانسه با یکی از راه‌های زیر ممکن است:

 • أخذ اقامت فرانسه از طریق کار أخذ اقامت فرانسه از طریق تولد
  أخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیلی أخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی
  أخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری أخذ اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی (اقامت تمکن مای فرانسه)
  أخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

أخذ اقامت فرانسه از طریق کار

چنانچه کارفرمایی در کشور فرانسه برای همکاری با ما به اداره اقامت و مهاجرت فرانسه درخواست دهد، می‌توانیم وارد کشور فرانسه شویم و بعد از مدتی اقامت این کشور را دریافت کنیم.

أخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیلی

چنانچه قصد داشته باشیم برای ادامه تحصیل وارد کشور فرانسه شویم، می‌توانیم ویزای تحصیلی کشور فرانسه را دریافت کنیم. ویزای تحصیلی این کشور، برای کلیه مقاطع تحصیلی صادر می‌شود و محدودیتی ندارد.

أخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه، یکی دیگر از را‌های دریافت اقامت این کشور است. برای أخذ اقامت از این طریق باید برای شهروندان فرانسه کسب و کاری راه‌اندازی کنیم و حداقل دارایی ۳۰۰,۰۰۰ داشته باشیم. فرانسه بعد از دریافت اقامت از این راه به همسرمان اجازه کار خواهد داد.

أخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

چنانچه با یک فرانسوی ازدواج کنیم و به مدت ۵ سال باهم زندگی کنیم، می‌توانیم اقامت دایم کشور فرانسه را به دست آوریم.

أخذ اقامت فرانسه از طریق تولد

شرایط أخذ اقامت از این طریق بسیار متفاوت است و چنانچه مایل بودید، در مشاوه‌های رایگان موضوع را با ما در میان بگذارید.

أخذ اقامت فرانسه از طریق پناهندگی

اگر وارد کشور فرانسه شویم و هیچکدام از شرایط لازم برای أخذ اقامت این کشور نداشته باشیم و یا به دلایلی امکان برگشت به کشور مبدأ را  نداشتیم،‌ با تشکیل یک پرونده و کمک گرفتن از وکیل، می‌توانیم اعلام پناهندگی کنیم.

اخذ اقامت فرانسه و دلایل مهاجرت به این کشور دوست‌داشتنی

فرانسه برای همه یک کشور رویایی است که بوی نون تازه و انگورش حتی در تخیلات هم دلبرانه‌ است؛ اما برای مهاجرت به کشور فرانسه، دلایل بیشتر و حیاتی‌تر هم وجود دارد.
فرانسه به مقصدی محبوب برای هزاران ایرانی مهاجر تبدیل شده است که تصمیم می‌گیرند به اروپا مهاجرت کنند تا سبک زندگی آفتابی‌تر، آرام‌تر و بی‌دغدغه‌ای در خارج از کشور داشته باشند. این کشور زیبا چیزهای زیادی برای ارائه دارد؛ مانند مناظر خیره‌کننده، گستره بی‌پایانی از لذت‌های میل کردنی، شب‌های عاشقانه خیابان‌های پاریس و البته برج ایفل.

این همه جا، چرا فرانسه؟

چه به فکر مهاجرت به فرانسه برای کار یا تحصیل هستید، چه تصمیم به یک شروع جدید فرانسوی با خانواده خود دارید و چه رویای یک بازنشستگی آرام در کشوری مدیترانه‌ای و بازی با نوه‌هاتان روی شن‌های سواحل فرانسه را در سر می‌پرورانید، تصمیم مهاجرت بسیار بزرگ است و تصمیمی نیست که بدون فکر کردن گرفته شود. پس از بررسی‌های دقیق برای کمک به شما در تصمیم گیری، چندین دلیل را برای پیوستن به هزاران ایرانی که هر سال به این کشور مهاجرت می‌کنند، گردآوری کرده‌ایم. با النورا همراه باشید.

این همه جا، چرا فرانسه؟
این همه جا، چرا فرانسه؟

کار برای زندگی، نه اینکه زندگی برای کار!

فرانسه در سال‌های اخیر با معرفی قوانین کار، رویکرد آرام‌تری را برای کار در پیش گرفته است. این یعنی مدت زمان استاندارد برای کار، ۳۵ ساعت در هفته است. علاوه بر این، هر قدر ساعت کاری که از آستانه ۳۵ ساعت فراتر رود، به عنوان اضافه‌کاری طبقه‌بندی می‌شود و باید حقوق آن به شما پرداخت شود.
ترکیب این قانون با موارد سخاوتمندانه‌ای مانند ۱۳ دوره تعطیلات بانکی و ۵ هفته مرخصی با حقوق در سال، این کشور را به مکانی بسیار جذاب برای اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به فرانسه با هدف کار تبدیل کرده‌است.
فرانسوی‌ها به ارزش‌های سنتی اعتقاد دارند و داشتن وقت کافی برای گذراندن با دوستان و خانواده، بخش بزرگی از این ارزش‌های سنتی است. مردمی که تصمیم به اخذ اقامت فرانسه می‌گیرند، پس از مهاجرت خیلی زود متوجه خواهند شد که سرعت زندگی در فرانسه به طور کلی بسیار کم‌تر از شلوغی‌ها و شتاب‌زدگی شهرهای دیگر اروپایی است. دولت فرانسه نیز در کمک به خانواده‌هایی که به سیستم‌های رفاهی نیازمند هستند، عالی عمل می‌کند و یکی از پیشرفته‌ترین این سیستم‌ها را برای آن‌ها فراهم می‌کند.
(گذاشتن سه باکس مربوط به کار و اشتغال‌زایی در فرانسه
نرخ بیکاری فرانسه: ۴.۷ درصد
حقوق میانگین کار فرانسه: ۲۳۰۰ یورو در ماه
نرخ اشتغالزایی مهاجران در فرانسه: ۶۴ درصد)

گزینه‌های زیاد و خوب در زمینه خدمات درمانی

پس از اخذ اقامت فرانسه و پذیرفته‌شدن‌تان برای زندگی در سرزمین بریژیت باردو‌،‌ ماری آنتوانت و جانی هالیدی، ناگزیر ذهن شما به سمت محافظت از سلامتی خود خواهد رفت. خوشبختانه، فرانسه دارای امکانات و مراقبت‌های بهداشتی در کلاس جهانی است.
به لطف سیستمی که در آن شهروندان و ساکنان طولانی‌مدت اشتراک ماهیانه‌ای را به صورت منظم پرداخت می‌کنند، می‌توانید حدود ۷۰ درصد از هزینه‌های درمانی خود را بازپرداخت بگیرید. همچنین، اگر به یک بیماری مزمن مانند سرطان، ایدز یا یک بیماری روانی شدید مبتلا شوید، دولت ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی شما را پوشش می‌دهد؛ البته دور از جان!
بر اساس گزارش‌ها، برای ثبت‌نام و دریافت خدمات مربوط به مراقبت‌های بهداشتی فرانسه، به موارد زیر نیاز دارید:

 • سه ماه در این کشور زندگی کرده باشید.
 • نشان دادن مدارکی که می‌تواند شامل پاسپورت، کارت شناسایی، و مدرک اقامت طولانی‌مدت یا درآمد شما در فرانسه باشد.
 • گواهی ازدواج و تولد؛ اگر خانواده خود را نیز ثبت‌نام می‌کنید.

 هزینه سالانه پرداخت برای بیمه درمان در فرانسه، ۱۵۲۰ یورو به صورت سالانه برای هر فرد است.
۶۰ درصد از مرگ و میرهای روسیه را سکته قلبی تشکیل می‌دهد، این آمار در فرانسه تنها ۱۲ درصد است.
طبق آماری رسمی، نزدیک به ۷۴ درصد مردم فرانسه از سیستم بهداشت و خدمات درمانی این کشور رضایت دارند.

مکانی عالی برای فرزندان شما

پس از اخذ اقامت فرانسه و نقل مکان به آن‌جا به صورت خانوادگی، بچه‌ها فرصت‌های زیادی دارند تا ماجراجویی کنند.
گزارش‌ها نشان می‌دهند که موزه‌های تعاملی زیادی برای برانگیختن حس کنجکاوی فرزندان وجود دارد. بهتر اینکه ورود به موزه‌های ملی برای افراد زیر ۱۸ سال رایگان است. همچنین با وجود امکان جست‌وجوی خانوادگی به دنبال گنج در موزه اورسای، آثار مومی مشاهیر موزه گروین و تورهایی برای آموزش در مورد ماقبل تاریخ، تکامل انسان و فرهنگ‌های جهانی به خانواده‌ها، سرگرمی زیادی در انتظار شماست.
اما از تفریح و گشتن در طبیعت جذاب فرانسه که بگذریم، مساله آموزش و تحصیلات فرزندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که سیستم آموزشی فرانسه، شما را ناامید نخواهد کرد.
فرانسه به دلیل توجه زیادی که برای گذران با کیفیت زمان در کنار عزیزان دارد، مکانی عالی برای تربیت کودکان در نظر گرفته می‌شود. مدت صرف غذا معمولاً در فرانسه طولانی‌تر دیگر کشورهای اروپایی است و غذا همیشه وقتی صرف می‌شود که تمام اعضای خانواده دور میز (یا اگر می‌خواهید پس از اخذ اقامت فرانسه اصالت ایرانی‌تان را حفظ کنید، دور سفره) حاضر باشند.
مدارس در فرانسه کیفیت فوق‌العاده‌ای دارند؛ مدارس فرانسوی به دلیلی اخلاقیات ساده اما محکم خود بهترین نتایج تحصیلی را به بار می‌آورند و تضمین می‌کنند که تک تک دانش‌آموزان، بیشترین بهره را از آموزش خواهند برد.
مراقبت از کودکان نیز در فرانسه ارزان‌تر از کشورهای دیگر است؛ زیرا دولت این کشور یارانه‌های زیادی به پرستاران کودک پرداخت می‌کند. این موضوع برای والدین فوق‌العاده کمک‌کننده است.
(دولت فرانسه به صورت ماهانه برای تحصیل هر دانش‌آموز، نزدیک به ۱۰هزار یورو خرج می‌کند
فرانسه، پنجمین کشور برتر جهان از لحاظ سیستم آموزشی کارآمد است
در سال ۲۰۲۲، فرانسه حدود ۲۵ میلیون دانش‌آموز داشت)

یک لیست بی‌پایان از کارهایی که باید انجام دهید و چیزهایی که باید ببینید

فرانسه کشوری زیباست و برخی از خیره کننده‌ترین مناظر جهان را در خود جای داده‌است. پس از اخذ اقامت فرانسه و و مهاجرت به این کشور، به برخی از متنوع‌ترین و زیباترین مناظر جغرافیایی، از مناظر کوهستانی سفید و برف‌پوش کوه‌های آلپ گرفته تا آب‌های فیروزه‌ای شفاف و سواحل شنی ریویرا فرانسه دسترسی دارید.
کیفیت حمل‌ونقل عمومی و سفرهای بین‌شهری در فرانسه درجه یک است؛ به راحتی می‌توانید از مکانی به مکان دیگر و از شهری به شهر بروید تا همه‌چیز و همه‌جای این کشور شگفت‌انگیز را ببینید. چه بخواهید از پاریس به مونپلیه یا یکی از مناطق روستایی فرانسه بروید، قطار، اتوبوس، هواپیما و در مجموع حمل و نقل عمومی بسیار کارآمد و مهم‌تر از همه ارزان است!

غذای فرانسوی شگفت‌انگیز است!

غذاهای فرانسوی از بهترین غذاهای جهان هستند؛ گویا آشپزهای فرانسوی به کتاب اسرارآمیزی دسترسی دارند که از دست یکی از آشپزان بهشت سقوط کرده و در کشور فرانسه سقوط فرود آمده است. با تنوع بسیار گسترده‌ای از غذاهای خوش‌طعم که با بهترین کیفیت در دسترس هستند، علاقه‌مندان به غذا بهشت را در فرانسه مزه خواهند کرد!
در فرانسه از کروسان‌های کره‌ای گرفته تا منوهای مجلل رستوران‌های ستاره‌دار میشلین، غذاهایی تکرار نشدنی برای همه وجود دارد. باگت‌های معروف فرانسوی در هر نانوایی به فروش می‌رسند که همراهی عالی برای پنیرهای فرانسوی است. نکته جالب در مورد غذاهای فرانسوی این است که به هر چیز علاقه داشته باشید، چه شیرین دوست داشته باشید، چه چرب، چه غذای سرد و چه غذای خوش طعم، مطمئناً با غذاهای فرانسه احساس می‌کنید که در بهشت ​​هستید.
بسیاری از مهاجران از سراسر دنیا که به فرانسه مهاجرت می‌کنند، غذاهای فرانسوی را از دلایل اصلی یا حتی تنها دلیل خود برای اخذ اقامت فرانسه می‌شمارند.

غذای فرانسوی شگفت‌انگیز است!
غذای فرانسوی شگفت‌انگیز است!

غوطه‌ور شدن در آب و هوای مدیترانه‌ای و نور آفتاب اروپا

مهاجران پس از اخذ اقامت فرانسه و نقل‌مکان به این کشور، در هر شهری که باشند هیچ‌گاه دماهای سوزاننده‌ای تجربه نمی‌کنند؛ اما به طور کلی هوا گرم‌تر از مکان‌های دیگری مانند سواحل بریتانیا است. این احتمالاً یکی از بزرگترین عواملی است که باعث می‌شود هر ساله تعداد زیادی از بریتانیایی‌ها به آنجا مهاجرت کنند!
ساکنین منطقه مدیترانه‌ای ساحل جنوب فرانسه، گرم‌ترین دما را تجربه می‌کنند و از ماه‌های مه تا سپتامبر، دما به ندرت زیر ۳۰ درجه می‌آید. این موضوع را با آب و هوای رشته‌کوه‌های آلپ مقایسه کنید که بسیار زیر صفر است و برف زیادی تولید می‌کند که در تمام طول سال کوه‌ها را می‌پوشاند.

فرانسه خانه شیک‌پوشان است

یکی از مشهورترین چیزهایی که در مورد فرانسه و پاریس وجود دارد و از زمان‌های قدیم، فرانسه را به طور خاص با آن به یاد می‌آورند، این است که فرانسه یک صحنه مد در کلاس جهانی است. اگر علاقه‌مند به مد و استایل باشید، پاریس یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید یا حتی زندگی خواهد بود.
وقتی در برخی از خیابان‌های پاریس قدم می‌زنید، متوجه می‌شوید که در یکی از پایتخت‌های مد جهان قرار دارید و هیچ‌کس را با  یک تی‌شرت ژولیده در جلوی چشمتان نخواهد دید!
(بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فستیوال مد در دنیا، متعلق به پاریس است که در روزهای پایانی سال میلادی، با حضور بزرگ‌ترین برندهای دنیا برگزار می‌شود.)

تماشای زنده ورزش در کلاس جهانی

فرانسه ملتی است متشکل از زین‌الدین زیدان، میشل پلاتینی و تیری هانری و کشوری است که سال ۲۰۱۸ جام جهانی را از آن خود کرد. این کشور میزبان یکی از لیگ‌های برتر فوتبال جهان یعنی لوشامپیونه با تیم‌هایی مانند پاری سن ژرمن، اف سی لیون، اف سی نانت، موناکو و… است.
در پاریس، می‌توانید افرادی مانند لیونل مسی، نیمار و کیلیان ام‌باپه را ببینید؛ در حالی که شهرهای محبوب مارسی، نیس و لیون نیز همگی تیم‌های درجه یکی دارند. تیم بانوان فرانسه میزبان جام جهانی ۲۰۱۹ بوده و یکی از بهترین تیم‌های فوتبال بانوان روی زمین است.
البته این فقط فوتبال نیست که فرانسه در آن برتری دارد. این کشور با تور دو فرانس، مسابقات ۲۴ ساعته لمانز و مسابقات آزاد فرانسه، میل شما را برای همه نوع رویدادهای ورزشی در سطح جهانی برآورده می‌کند.
راگبی نیز از دیگر ورزش‌هایی است که فرانسه در آن سرآمد است. تیم ملی راگبی مردان فرانسه در ۱۷ تورنمنت شش ملت، قهرمان شده و سه بار به جام جهانی رسیده است. تیم زنان نیز سال ۲۰۱۸ را با یک گرند اسلم به پایان رساند.
(لیگ فرانسه یکی از گران‌قیمت‌ترین لیگ‌های دنیا است که در اسامی بازیکنان این لیگ، نام‌های بزرگی هم‌چون لیونل مسی، کیلیان امباپه، آنتوان گریزمن و پل پوگبا دیده می‌شود.
فرانسه در جام جهانی هم رکورد خارق‌العاده‌ای از خود به جای گذاشته است.)

نرخ جرم پایین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی

سطح جرم و جنایت در فرانسه، به طور کلی کمتر از سایر کشورهای قاره اروپا مانند بریتانیا است. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که میزان جرم و جنایت بین زندگی روستایی و شهری تا حد زیادی متفاوت است و همیشه ارزش دارد که مناطق خاصی را قبل از اخذ اقامت فرانسه و مهاجرت به این کشور بررسی کنید.
بدون شک سبک زندگی آرام بسیاری از مردم فرانسه، به کاهش کلی میزان جرم و جنایت کمک می‌کند.
به طور کلی پاریس را به عنوان مقصد امنی برای گردشگران، دانشجویان، مسافران تجاری و… قلمداد می‌کنند. شما می‌توانید با این واقعیت که فرانسه نرخ جرم و جنایت پایینی دارد و همچنین توصیه دولت ایالات متحده که می‌گوید «خطر متوسطی از جنایت در پاریس و کمترین خطر در بوردو، لیون، مارسی، رن، استراسبورگ و تولوز» احساس اطمینان خاطر داشته باشید.
داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط سازمان ملل در سال ۲۰۱۶ در مورد قتل‌های عمد، فرانسه را به عنوان یکی از امن‌ترین مناطق جهان با نرخ قتل ۱.۳۵ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر معرفی کرد. این بسیار کمتر از میانگین ۳ نفر در اروپا و چهار برابر کمتر از نرخ ۵.۳۵ نفر در آمریکا بود.
با این حال، مواظب اعتراضات پوپولیستی جلیقه‌زردها باشید که از نوامبر ۲۰۱۸ شروع شده‌است و همچنان ادامه دارد.
( در آمار و ارقام، فرانسه یک کشور امن محسوب می‌شود.
درصد جرایم فیزیکی و خسارت‌های جانی در فرانسه بسیار ناچیز است.)

هر زمان که دوست داشتید می‌توانید از برج ایفل بالا بروید!

خب، فرانسه چیزهای بسیار بیشتری به جز برج ایفل برای ارائه دارد؛ اما آیا دوست ندارید حداقل یک‌بار هم که شده از آن بالا بروید؟ برج ایفل که برای یک نمایشگاه جهانی در سال ۱۸۸۹ ساخته شد، هنوز هم محکم و استوار ایستاده‌است.
برج ایفل بهترین نقطه‌ای است که از آن می توان به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان خیره شد. تصور پاریس بدون آن دشوار است و پاریسی‌ها شهر خود را بدون برج ایفل، کور می‌پندارند.
با این وجود وقتی پس از اخذ اقامت فرانسه به پاریس می روید، چیزهای زیادی برای انجام‌دادن و دیدن در این شهر وجود دارد. پایتخت فرانسه دارای برخی از بهترین گالری‌ها و موزه‌های هنری در جهان است و فقط بازدید و کاوش کامل موزه لوور به تنهایی می‌تواند تا یک هفته طول بکشد. البته هنگام قدم زدن در این موزه، زمان متوقف می‌شود!

بهترین نوشیدنی‌ها با قیمت ارزان

برای کسانی که خود را تا حدودی یک عشق نوشیدنی می‌دانند، فرانسه باید مقصد شماره یک جهان باشد. مجموعه‌ای غنی از نوشیدنی‌ها در کلاس جهانی، مطمئناً شما را در مورد این کشور کنجکاو می‌کند. علاوه بر این، نوشیدنی‌ها در کشور فرانسه در بهترین حالت از نظر قیمتی هستند که در مقایسه با کشوری مانند بریتانیا، یک برگ برنده بزرگ است.
دلیل اصلی این امر آن است که تا ۷۵ درصد از قیمت یک بطری نوشیدنی در بریتانیا مالیات است؛ اما در فرانسه چنین چیزی وجود ندارد و وقتی یک بطری نوشیدنی در فرانسه تولید می‌شود، قیمت آن بسیار کاهش می‌یابد. کاوش در صنعت نوشیدنی در فرانسه باعث کشف برخی از جواهرات واقعی مانند Briquette می‌شود که اولین نوشیدنی گازدار جهان است.
بنابراین اگر یکی از ملاک‌های اصلی شما برای اخذ اقامت فرانسه یا هر کشور دیگر، وضعیت نوشیدنی‌ها در آن کشور است، فرانسه نسبت به بسیاری از کشورها ترجیح دارد.

نکات مهمی که برای اخذ اقامت فرانسه باید در نظر داشته باشید

زندگی در فرانسه مزایای بی‌شماری دارد که این کشور را به مکانی عالی برای اقامت تبدیل می‌کند. به طوری که حتی خود اروپایی‌ها نیز فرانسه را به کشور خود ترجیح می‌دهند. به گزارش هالو فایننشال، در سال ۲۰۲۲ بیش از ۲۰۰۰۰۰ بریتانیایی در فرانسه زندگی می‌کند. اما برای زندگی در این کشور نکاتی وجود دارد که لازم است پیش از اقدام برای اخذ اقامت فرانسه، آن‌ها را بدانید.

خانه جدید خود را با دقت انتخاب کنید

این نکته ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما تجربه شما از زندگی در شهری پرجنب‌وجوش مانند پاریس با استراحت در سواحل جنوبی کن بسیار متفاوت خواهد بود. اگر هدف‌تان از اخذ اقامت فرانسه کار کردن است، احتمالاً در یکی از شهرهای بزرگ مانند پاریس، مارسی، لیون یا تولوز ساکن خواهید شد. اما با این وجود، می‌توانید بین انواع خانه‌های مختلف یکی را انتخاب کنید.
فکر نکنید که فقط توان اجاره‌کردن دارید. گزارش‌ها می‌گویند که قیمت خرید خانه در خارج از پاریس، به‌طور چشمگیری پایین‌تر از پایتخت است و در شهرهای ذکر شده در بالا، تا ۷۰ درصد کاهش دارد. البته میانگین حقوق و دستمزد نیز کمتر است، اما نه به قدری که تفاوت زیادی حس شود.
هر کجا را که برای اقامت انتخاب کنید، به احتمال زیاد نسبت به محل زندگی قبلی‌تان شلوغی کمتری را تحمل خواهید کرد.
در حالی که شهرهایی مانند لندن، نیویورک و سیدنی هر کدام بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت دارند، فرانسه تنها یک شهر با بیش از یک میلیون نفر ساکن دارد: پاریس. مثل کاری که همیشه انجام می‌دهید، مکانی را انتخاب کنید که با سبک زندگی شما مطابقت دارد.
( اگر در پیدا کردن خانه به مشکل خورده‌اید، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید)

فرانسوی یاد بگیرید!

اگر می خواهید در فرانسه زندگی کنید، باید پیش از اقدام برای اخذ اقامت فرانسه زبان این کشور را یاد بگیرید.
طبق بررسی‌ها تقریباً ۹۰ درصد مهاجران پیش از اخذ اقامت فرانسه، زبان فرانسه را آموخته‌اند یا در خود این کشور به سراغ یادگرفتن این زبان می‌روند. بنابراین مطمئن شوید که از همین روش پیروی خواهید کرد. فرانسوی‌ها نمی‌توانند نگاه مثبت به مهاجرانی داشته باشند که حتی تلاش نمی‌کنند تا زبان این کشور را یاد بگیرند و این بسیار منطقی است.
(حدود ۳۰۰ میلیون از مردم جهان به زبان فرانسه صحبت می‌کنند و تسلط دارند.
زبان فرانسه، پنجمین زبان محبوب و کارآمد در جهان است.)

فرانسه به فرهنگ عالی خود مشهور است و دلیل خوبی هم دارد

فرانسه مهد هنرهای باورنکردنی است و خاک آن برای رشد استعدادهای هنری بسیار حاصلخیز و پر برکت است. تنها در پاریس، می‌توانید از نزدیک به آثار کلود مونه، آگوست رودن، پابلو پیکاسو، هنر مدرن خیره‌کننده در مرکز پمپیدو و آثاری کلاسیک مانند مونالیزا یا ونوس میلو در موزه لوور نگاه کنید.
اگر به هر چیزی که از نظر زیبایی‌شناسی دلپذیر است علاقه‌ دارید، می‌توانید از موقعیت پاریس به عنوان پایتخت جهانی مد و فشن نیز لذت ببرید. برندهای افسانه‌ای از شنل و دیور گرفته تا ایو سنت لورن و لوییس ویتون، همگی در پایتخت فرانسه ایجاد شدند. اگر موفق به اخذ اقامت فرانسه شدید و به آنجا رفتید، مطمئن شوید که هفته مد پاریس را که دو بار در سال برگزار می‌شود، از دست نخواهید داد.
در سرزمین سارتر، فوکو، سیمون دوبوار، دریدا، دکارت و ولتر، یک گفتگوی جامعه‌شناسانه خوب هنگام صرف قهوه در یک کافی شاپ، در مورد موضوعات روز جوامع تحت پرچم نظام سرمایه‌داری نه تنها مورد انتظار است، بلکه تشویق هم می‌شود. آماده باشید تا ذهن خود را آزاد کنید و وارد بحث‌های عمیقی در کافه‌های پاریس شوید.

فیلم را بیش‌تر از مد دوست دارید؟ باز هم به فرانسه خوش آمدید!

اگر لباس‌ها، نقاشی‌ها و فلسفه نمی‌توانند ضربان قلب شما را بالا ببرند و طرفدار سینما هستید، نگران نباشید. فرانسه از زمانی که برادران لومیر سینماتوگراف را در دهه ۱۸۹۰ اختراع کردند، سینمای چشمگیری داشته است و پاریس مملو از سینماست.
همچنین، می‌توانید پس از اخذ اقامت فرانسه، خیالی آسوده از بابت خانه هنری و مالتی پلکس‌های آن داشته باشید. زیرا بسیاری از آنها فیلم‌های انگلیسی زبان را نمایش می‌دهند و اغلب حتی برای فیلم‌های فرانسوی، زیرنویس انگلیسی ارائه می‌کنند.
فرانسه همچنین شجره‌نامه پرباری از نظر تولید تئاتر با کیفیت بالا دارد. از «بدون خروج» ژان پل سارتر گرفته تا اثر افسانه‌ای «بیچارگان». حتی اگر بازیگر تئاتر هستید و صحنه همان جایی است که به آن تعلق دارید، می‌توانید خانه‌ای در کاخ گارنیه پاریس، اپرای سلطنتی ورسای، تئاتر سلستین لیون و ده‌ها تئاتر باشکوه دیگر در سراسر کشور پیدا کنید.

فیلم را بیش‌تر از مد دوست دارید؟
فیلم را بیش‌تر از مد دوست دارید؟

فرانسه دارای آزادی، برابری و برادری است

اگر قصد اخذ اقامت فرانسه را دارید، می‌توانید مشتاقانه منتظر سطح نسبتاً بالایی از تنوع فرهنگی در این کشور باشید. ۱۹ درصد از جمعیت کلان شهرهای فرانسه در این کشور متولد نشده‌اند. این یعنی می‌توانید انتظار ترکیبی غنی از نژادها، مذاهب و زبان‌های مختلف را داشته باشید. داستان‌های افسانه‌ای فوتبالیست‌هایی که از خانواده‌های مهاجر می‌آیند، مانند زیدان، پوگبا و ماکلله، نشان می‌دهد که امکان موفقیت اقلیت‌ها نیز در فرانسه وجود دارد. اما مسائلی اساسی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.
از سال ۲۰۱۰، فرانسه استفاده از نقاب و پوشیه را که برخی از زنان مسلمان برای پوشاندن صورت خود از آن استفاده می‌کنند، ممنوع کرده است. در سال ۲۰۱۸ کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که این قانون حقوق بشر زنان مسلمان را نقض می‌کند. این کشور همچنین در سال‌های اخیر شاهد حملات نگران‌کننده‌ای به مسلمانان و یهودیان بوده است. از سال ۱۹۵۸، فرانسه رفتاری مساوی‌گرایانه را برای همه، صرف نظر از نژاد یا مذهب، تضمین کرده است. با این حال، این کشور از ثبت ریشه‌های قومی در سرشماری‌های رسمی خودداری می‌کند که این موضوع منجر به مشکلاتی در مورد رسیدگی به اقلیت‌ها و مبارزه با نفرت می‌شود.
( حالا بهترین وقت برای مهاجرت به فرانسه است؛ برای شروع، کافی است با ما تماس بگیرید.)

آیا اخذ اقامت فرانسه برای زندگی تصمیم خوبی است؟

بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول در سال ۲۰۱۸، فرانسه بهره‌مند از کیفیت عالی زندگی، فرصت‌های غذایی و مسافرتی فوق‌العاده، دموکراسی فعال و ششمین تولید ناخالص داخلی در جهان است. همچنین از اقلیت‌ها هم از نظر قانونی و هم از طریق سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود حمایت می‌کند و برابری جنسیتی را نیز قانوناً الزامی کرده است.
در مجموع فرانسه محلی بسیار عالی برای افرادی است که می‌خواهند در محل زندگی خود غرق در فرهنگ شوند، از هنر لذت ببرند، لذیذترین غذاها را بخورند، زیباترین لباس‌ها را بپوشند، بهترین عطرها را استشمام کنند، بکرترین طبیعت را از نزدیک ببینند، تحت حمایت دولت باشند و هزینه زندگی را نیز به آسانی کسب کنند.
اما اگر تصمیم به اخذ اقامت فرانسه گرفتید، لازم است نکاتی را نیز رعایت کنید که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد.

 

شرایط اخذ اقامت فرانسه چیست؟

شما می توانید برای کارت اقامت درخواست دهید اگر:ارائه مدارک دال بر اقامت منظم و بدون وقفه برای حداقل ۳ سال در فرانسه.در نتیجه یک فرآیند الحاق خانواده به فرانسه وارد شد.در حال پیوستن به یک شهروند غیر اروپایی که دارای کارت اقامت است.

آیا اخذ اقامت فرانسه سخت است؟

الزامات. برای درخواست کارت اقامت دائم، باید پنج سال در فرانسه زندگی کرده باشید. این می تواند در ویزای موقت فرانسه یا به عنوان شهروند اتحادیه اروپا/EFTA باشد. به عنوان همسر یک تبعه فرانسوی، فقط باید سه سال در فرانسه زندگی کرده باشید.

مزایای اقامت فرانسه چیست؟

اگر شهروند فرانسه شوید، حق دارید به طور دائم در فرانسه زندگی، کار و رای دهید و همچنین به تمام مزایای عمومی ارائه شده توسط دولت دسترسی داشته باشید. علاوه بر آن، تابعیت فرانسه دارای امتیاز اضافی است که به شما اجازه می دهد در سایر کشورهای اتحادیه اروپا (EU) زندگی و کار کنید.