مقدمه‌ی هزینه های زندگی در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کشوری را دارند، باید پیش از رفتن تمامی هزینه‌های احتمالی خود را محاسبه کنند تا در کشور مقصد با مشکلات متعدد روبه‌رو نشوند. این هزینه‌ها می‌تواند شامل هزینه خوراک و پوشاک، هزینه اجاره منزل، هزینه حمل و نقل، اینترنت، هزینه‌های تحصیلی و… باشد. البته دامنه‌ی تغییر این هزینه‌ها با توجه به علائق و اهداف شخصی می‌تواند متفاوت باشد. ما سعی داریم در این نوشته تا حدودی شما را با هزینه‌های اصلی‌ای که ممکن است در کشور کانادا با آن‌ها مواجه شوید، آشنا کنیم.

البته باید بدانیم هزینه‌ها در هر شهر و منطقه مانند کشور خودمان می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با النورا همراه باشید. ما در این نوشته قصد داریم درباره سه هزینه مهم زندگی یعنی هزینه اجاره مسکن، هزینه خورد و خوراک و هزینه حمل و نقل در کشور کانادا با شما سخن بگوییم.

هزینه اجاره مسکن

در کشور کانادا شما می‌توانید با چند روش محل اقامت کرایه کنید. اولین مورد آپارتمان اشتراکی است. در این نوع اجاره، شما باید چیزی حدود ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار در ماه پرداخت کنید. برای آپارتمان‌های معمولی در طبقه همکف و بالاتر از آن این مبلغ به ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در ماه می‌رسد. نوع دیگر اجاره منزل در کانادا، اجاره‌هایی شبیه به خوابگاه با امکانات محدود است که بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه هزینه دارد. برای اجاره سوئیت شما احتمالاً می‌توانید با ۱۰۰۰ دلار سوئیتی کرایه کنید.

برای اینکه محل اقامت شما اتاق خواب هم داشته باشد مبلغ کمی بیشتر خواهد شد و تا ۱۴۰۰ دلار نیز پیش می‌رود. بدیهی است با افزایش تعداد اتاق خواب‌ها، هزینه کرایه منزل نیز افزایش خواهد یافت. اجاره آپارتمان‌هایی که مالک شخصی دارند بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار خواهد بود. پرهزینه‌ترین نوع کرایه منزل نیز به خانه‌های ویلایی و بزرگ اختصاص دارد که مبلغی بالغ بر ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار را شامل می‌شود.

اجاره منزل در کشور کانادا با توجه به وسایل داخل خانه، مرکز بودن، نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی و… می‌تواند متفاوت باشد و هزینه‌ی بیشتری را دربر بگیرد. البته باید بدانید مبالغی که در نوشته ذکر شد برای مناطق لوکس کانادا نیست و تمامی قیمت‌ها نیز ممکن است دستخوش تغییر باشد. به همین دلیل لازم است زمان اقدام برای دریافت منزل قیمت‌ها را به‌روز چک کنید. کارشناسان النورا در این راه همراه شما خواهند بود.

تصویری از کلید خانه بر روی پرچم کانادا برای عنوان هزینه اجاره مسکن انتخاب شده است.
جالب است بدانید که بالاترین قیمت اجاره خانه در کانادا متعلق به شهر پایتخت نیست

هزینه خورد و خوراک

این هزینه که جز اصلی‌ترین هزینه‌های مهاجرتی به حساب می‌آید، برای هر فرد و خانواده مطابق میزان مصرف و تهیه غذا متفاوت است. تمام ارقامی که در این‌جا گفته می‌شود می‌تواند متغیر باشد. به طور کلی اگر فردی تمامی روزهای هفته را غذای خانگی مصرف کند هزینه‌های او کاهش خواهد یافت. به طور میانگین می‌توان رقمی بین ۵۰ تا ۶۰ دلار در هفته را برای این فرد در نظر گرفت.

اگر فردی در طول هفته غذای بیشتری مصرف کند این مبلغ به ۷۰ تا ۸۰ دلار در هفته افزایش می‌یابد. اگر یک وعده را در رستوان غذا بخورد ۱۵ تا ۲۰ دلار باید هزینه کند. به فراخور افزایش وعده‌های غذایی در بیرون از خانه، هزینه‌های فرد نیز بیشتر خواهد شد.

تصویری از سبد خرید به همراه دلار کانادا برای عنوان هزینه خورد و خوراک انتخاب شده است.
بر اساس آمار گلوبال نیوز، هر کانادایی‌ها به‌طور متوسط ​​حدود ۲۰۰ دلار در ماه برای خرید مواد غذایی در فروشگاه‌ها هزینه می‌کند

هزینه حمل و نقل

هر فردی بعد از مهاجرت نیاز دارد به کمک وسایل حمل و نقل عمومی در شهر جا به جا شود. مهاجرین غالباً از وسیله شخصی برخوردار نیستند. در کانادا برای خرید یک بلیط یک نفره باید ۳ دلار و ۲۵ سنت پرداخت کرد. این مبلغ برای دانشجویان، دانش‌آموزان و افراد بالای ۶۵ سال ۲ دلار و۳۰ سنت است. برای کمتر شدن هزینه‌ها می‌توان بلیط هفتگی تهیه کرد که مبلغ آن ۷۵/۴۳ دلار است. این مبلغ نیز برای دانش‌آموزان و دانشجویان به ۷۵/۳۴ کاهش می‌یابد.

اگر افراد استفاده زیادی از حمل و نقل عمومی دارند می‌توانند با دریافت بلیط ماهیانه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. مبلغ آن نیز ۱۵۶ دلار است که برای دانشجویان و افراد بالای ۶۵ سال به ۱۵/۱۲۸ دلار می‌رسد.

کلام آخر

این‌ها فقط بخش کوچکی از هزینه‌های زندگی در کانادا بود. برای آشنایی بیشتر با شرایط زندگی در این کشور می‌توانید با کارشناسان النورا در ارتباط باشید.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید

سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

برخی از سوالات متداول درباره هزینه‌ های زندگی در کانادا چه قدر است؟ و پاسخ‌های مربوط به آن‌ها را اینجا با شما به اشتراک گذاشتیم.

آیا هزینه های زندگی در کانادا بالاست؟

کانادا بیست و پنجمین کشور گران برای زندگی در جهان است.

اجاره سالانه در کانادا چقدر است؟

متوسط اجاره بها در کانادا از مارس ۲۰۲۲، ۱۸۱۸ دلار در ماه است.

بهترین سن برای مهاجرت به کانادا چه سنی است؟

بهترین سن برای مهاجرت به کانادا ۲۰ تا ۲۹ سالگی است.