اقامت تمکن مالی یونان

تمکن مالی یونان، در این نوع اقامت شما ثابت می‌کنید که برای زندگی در این کشور نیازی به کمک دولت ندارید، اقامت یونان با تمکن مالی یا خود حمایتی FIP Greece 2022

فهرست مطالب [نمایش]

  مقدمه اقامت تمکن مالی یونان

  یونان از جمله کشورهای حوزه شینگن است که طرفداران زیادی دارد. این کشور به دلیل جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، تاریخ و فرهنگ غنی و رشد صنعتی همواره مورد توجه بسیاری از مردم بوده است. یکی از روش‌هایی که می‌توان اقامت این کشور را اخذ کرد، اقامت از طریق تمکن مالی است. بدین معنا که شما باید به این کشور اثبات کنید برای زندگی در این کشور نیازی به کمک دولت ندارید و خودتان از تمکن مالی برای گذران زندگی در این کشور به خوبی برخوردار هستید. در حقیقت صنعت توریسم و جذب گردشگر و مهاجر به تازگی در این کشور مورد توجه قرار گرفته است و به زودی یکی از قطب‌های مهاجرتی اروپا خواهد شد. در ادامه به طرح کلی نحوه دریافت این اقامت خواهیم پرداخت.

  یونان تمکن مالی

  همه چیز در یک نگاه

  قبل از هر چیز، اقامت تمکن مالی یونان را به طور خلاصه در قالب یک ویدیو تماشا کنید.

   

  اقامت تمکن مالی یونان را در قالب یک فایل صوتی کوتاه، گوش کنید و در ادامه برای خواندن جزئیات بیشتر، متن این مقاله را به طور کامل بخوانید.

  اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

  در این روش شما باید با ارائه مدارک معتبری که از جانب کشور یونان پذیرفته شده است، اثبات کنید که از نظر مالی توانایی زندگی در این کشور را دارید. مدارکی نظیر: حساب بانکی، حقوق بازنشستگی و… که تمکن مالی شما را برای کشور مقصد اثبات کند. این روش یکی از سریع‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت است. با دریافت این نوع اقامت، شما می‌توانید به تمامی کشورهای حوزه شینگن به راحتی سفر کنید. منبع درآمدهای مورد قبول این کشور می‌تواند از این منابع باشد: ارائه مدرک سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک، حقوق بازنشستگی. تنها ارائه مدرک دقیق و شفاف از طریق یکی از این روش‌ها کافی است و ارائه هر سه مورد نیاز نیست.

   

  درآمد مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی

  برای دریافت این نوع اقامت، سرپرست خانواده و فرزندان بالای ۱۸ سال آن باید مبلغی معادل ۲۰۰۰ یورو در ماه درآمد داشته باشند. این مبلغ برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به ۵۰۰ یورو در ماه می‌رسد. یک خانواده باید اثبات کند این مبالغ را در ماه می‌تواند برای امرار معاش خود در یونان فراهم سازد و نیازی به کمک دولت ندارد. با توجه به تغییر سیاست‌های خارجی کشورها، کم و زیاد شدن این مبالغ دور از ذهن نیست.

   

  مدت زمان اقامت از طریق تمکن مالی یونان

  اگر شما موفق شوید اقامت اولیه کشور یونان را دریافت کنید، باید بدانید که این اقامت در ابتدا دو ساله است و بعد از آن می‌توان هر سه سال یک بار مجدداً آن را تمدید کرد. بعد از ۵ سال اقامت در این کشور، در صورت دارا بودن شرایط و رعایت قوانین این کشور، شما می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

   

  مدارک لازم برای دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی

  هر کشوری برای اقامت دادن به مهاجرین، مدارک معتبری نیاز دارد. کشور یونان نیز از این داستان مستثنی نیست. مدارکی که برای ارائه به این کشور نیاز داریدبه شرح زیر است:

  – گواهی عدم سو پیشینه تمامی اعضای خانواده – مدارک لازم جهت تایید توانایی مالی سرپرست خانواده
  – شناسنامه همه اعضای خانواده – گذرنامه و ۶ قطعه عکس
  – گواهی شغلی سرپرست خانواده فرایند اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی عموما دو ماه و نیم است.

   

  مزایای اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

  با دریافت اقامت از کشور یونان شما می‌توانید از بیمه‌های پزشکی و درمانی با اعتبار بین‌المللی برخوردار باشید. همچنین شما می‌توانید در تمامی کشورهای عضو شینگن به راحتی سفر کنید و اقامت داشته باشید. بعد از دریافت اقامت، شما نیازی به اجاره کردن ملک در یونان را ندارید. پس از اخذ این ویزا با این‌که شما از بسیاری از خدمات اجتماعی برخوردار خواهید بود، اما نیازی به پرداخت مالیات ندارید و شرط سنی هم برای دریافت این نوع اقامت برای شما وجود ندارد. مجموع این مزایا افراد را ترغیب می‌کند تا برای دریافت این ویزا اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره، با ما در ارتباط باشید.

  هزاران سال قدمت در یک نگین جمع شده است که این نگین قدم‌های تو را کم دارد. آماده سفر به یونان هستید؟

   

  یونان یکی از قدرتمندترین امپراطوری‌های جهان در باستان و یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری و مهاجرت در دوران معاصر است. زندگی در یونان آسان و ارزان‌قیمت، مردم یونان بسیار مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی و جغرافیای یونان بسیار چشم‌نواز و دل‌انگیز است. اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید، اخذ اقامت تمکن مالی یونان یکی از روش‌های انجام این کار است.

  «پول‌تان را نشان دهید»، اصطلاحی محاوره‌ای برای وجوهی است که هنگام سفر آن را در اختیار دارید. باید مدرکی را اغلب به صورت گواهی بانکی یا صورت حساب نشان دهید که ثابت می‌کند شما به مبلغی که درباره آن صحبت می‌کنید واقعا دسترسی دارید. پولی که ارائه می‌کنید باید واقعی و مال شما باشد.

  سفارت یونان، مانند اکثر سفارت‌ها از متقاضیان اقامت می‌خواهند که مدرکی مبنی بر دارا بودن وجوه کافی برای سفر ارائه دهند. در ظاهر، به نظر می‌رسد که آنها این کار را انجام می‌دهند تا مطمئن شوند افراد متقاضی به اندازه کافی این توانایی را دارند که در طول اقامت خود را از نظر مالی پوشش دهند. اما در حقیقت ریشه آن بسیار عمیق‌تر از این سخنان است.

  هنگام درخواست برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان یا هر کشور دیگری، سفارت‌های آن‌ها بیش از اینکه چقدر پول دارید، نگران تمکن مالی شما هستند.

  در ابتدا ممکن است به نظر برسد که تفاوتی میان تمکن مالی و مقداری پولی که در دست دارید، وجود نداشته باشد. با مطالعه دو بخش بعدی، متوجه تفاوت خواهید شد.

  «چقدر پول دارید؟»

  وقتی می‌خواهید به یونان سفر کنید، برای اینکه سفارت این کشور ویزای شما را صادر کند، از شما خواهد خواست که ثابت کنید توانایی لازم برای حمایت مالی از خودتان در طول مدت سفر را دارید.

  طبق اعلام کمیسیون اروپا، تصمیم مشترک وزیران مبنی بر این است که از تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۰۷، هر شهروند خارجی به غیر از شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، موظف است که برای ورود به یونان حداقل ۵۰ یورو به ازای هر روزی که در این کشور خواهد بود، پول در اختیار خود یا سرپرست خود داشته باشد. این مبلغ برای افرای افراد زیر سن قانونی تا ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

  تمکن مالی یونان

  تمکن مالی

  وقتی سخن از اخذ اقامت تمکن مالی یونان در میان باشد، آنچه که لازم است به سفارت این کشور اثبات کنید فراتر از ۵۰ یورو در روز است.

  تمکن مالی در اخذ اقامت یونان از این طریق، به این موضوع اشاره دارد که وضعیت اقتصادی شما در کشور خود چقدر قوی است. این موضوع اغلب با ثبات شغلی، دارایی‌های تحت مالکیت و ارتباطات شخصی سنجیده می‌شود. سفارت برای اینکه از تمکن مالی شما مطمئن شود، از شما مدارک بانکی برای اثبات پول نقد، مدارک بورسی برای اثبات دارا بودن سهام و اسناد محضری جهت اثبات دارا بودن املاک را بررسی خواهد کرد.

  به یاد داشته باشید، بسیاری از متقاضیان سعی می‌کنند اقامت تمکن مالی یونان را صرفا برای نمایش یا به اصطلاح عامیانه «کلاس گذاشتن» اخذ کنند؛ اما زمانی که به این کشور می‌روند، مدت بیشتری در آنجا می‌مانند و کار می‌کنند.

  فیلیپینی‌ها استاد انجام این کار بوده و در سفارت‌ها بدنام هستند. آن‌ها حتی یک اصطلاح عامیانه به نام TNT را برای این عمل ایجاد کرده‌اند. «تاگو نانگ تاگو» که به عمل پنهان شدن مداوم از پلیس و مقامات مهاجرت اشاره دارد.

  برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان، شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که زندگی‌تان در ایران خوب و با ثبات است و دلیلی برای اقامت در خارج از کشور ندارید.

  آنها حق دارند درخواست اخذ اقامت یونان توسط هر کسی را که نمی‌تواند به اقتصاد این کشور کمک کند یا احتمال دارد قوانین یونان را زیر پا بگذارد، رد کنند. داشتن وضعیت مالی خوب یکی از راه‌هایی است که می‌توانید این تردیدها را به حداقل برسانید و به افسر ویزا ثابت کنید که زندگی خوبی در اینجا دارید و دلیلی برای اقامت یا کار در کشور آنها ندارید.

  ( بگذارید خیالتان را راحت کنیم؛ برای این که بتوانید در یونان خانه خریداری کنید، باید حداقل ۲۵۰هزار یورو در حساب خود داشته باشید)

  نحوه اثبات تمکن مالی

  چگونه می‌توانیم تمکن مالی خود را در سفارت به اثبات برسانیم تا با درخواست اخذ اقامت تمکن مالی ما موافقت شود؟

  • گواهی بانکی: معمولاً یک سند تک صفحه‌ای است و تایید می‌کند که شما در آن شعبه حساب دارید. اغلب، آخرین موجودی حساب روی این برگه قید می‌شود. اما در برخی از بانک‌ها می‌توانید درخواست کنید که برخی جزئیات نیز درج شوند.
  • صورت حساب بانکی: که گاهی اوقات صورت‌حساب نیز نامیده می‌شود. روی آن موجودی دقیق و تراکنش‌های حساب در یک دوره زمانی ثبت شده و مشخص است. مبالغ واریز شده، مبالغ برداشت شده و حتی سودهای به دست آمده توسط آن حساب و تاریخ‌های مربوطه، اطلاعاتی است که در صورت حساب بانکی ذکر می‌شود.
  • سند املاک و مستغلات: اثبات می‌کند که شما در این کشور دارای املاک و مستغلات از قبیل زمین، واحد مسکونی، واحد تجاری، سوله و… هستید.
  • گواهی سرمایه‌گذاری: اثبات می‌کند که شما در بازارهای مالی ایران دارای سهام، اوراق مشارکت، واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری و سایر انواع سرمایه‌گذاری‌ها هستید.

  اثبات تمکن مالی از طریق گواهی یا صورت حساب بانکی

  سفارتخانه هنگام بررسی درخواست شما برای اخذ اقامت یونان، بلکه موارد زیر را چک می‌کند:

  • موجودی: اینکه چقدر پول در حساب خود دارید.
  • تاریخ افتتاح حساب: حساب‌های جدید تقریبا همیشه باعث ایجاد سوء ظن می‌شوند.
  • معاملات: مبالغ واریز شده و مبالغ برداشت شده از حساب مورد نظر؛ آنها همچنین میزان منظم بودن فعالیت‌ها را بررسی می‌کنند.
  • بی‌نظمی‌ها؛ آنها ناهنجاری در معاملات را نیز بررسی می‌کنند. به عنوان مثال، اگر یک بار سپرده کلان وجود داشته باشد، معمولا مشکوک است و نشان‌دهنده این است که فرد قصد بازی با سیستم را دارد.

   

  اثبات تمکن مالی از طریق سند املاک و مستغلات یا گواهی سرمایه‌گذاری

  در صورتی که تمکن مالی خود را از طریق سند املاک و مستغلات یا گواهی سرمایه‌گذاری به اثبات برسانید، ممکن است توسط یونان تشویق به اخذ ویزای طلایی شوید. ویزای طلایی یونان عبارت است از اقامت دائم این کشور که برای تشویق خارجی‌ها به حضور فعال در بازار سرمایه و کمک به اقتصاد این یونان به سرمایه‌گذاران در املاک، سهام، اوراق قرضه دولتی و… اعطا می‌شود.

  مدارک لازم برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان

  فرآیند درخواست برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان نیاز به دقت، انرژی و زمان زیادی دارد. برای اطمینان از اینکه اخذ اقامت شما انجام خواهد شد، باید تمام دستورالعمل‌های ارائه شده توسط سفارت را به درستی دنبال کنید.

  اطمینان حاصل کنید که تمام مراحل فرآیند درخواست را به موقع انجام می‌دهید و از همه مهمتر، مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان را در اختیار دارید.

  مدارک، مهمترین بخش این فرآیند است. بر اساس مدارک و مصاحبه‌ای که با شما انجام می‌شود، سفارت یونان تصمیم می‌گیرد که آیا باید اجازه ورود به کشور را داشته باشید یا خیر.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان و توضیحات مربوط به هر کدام، در ادامه مقاله آورده شده‌اند.

  فرم درخواست پر شده به شکل صحیح

  دو نوع فرم برای درخواست اخذ اقامت یونان وجود دارد.

  • فرم درخواست ویزای شینگن: برای کسانی است که برای مقاصد غیر کاری و با هدف اقامت کوتاه مدت در یونان، درخواست ثبت می‌کنند. پس از تکمیل این فرم، آن را پرینت بگیرید و در پایان امضا کنید.
  • فرم درخواست ویزای ملی: برای کسانی است که درخواست اخذ اقامت تمکن مالی یا هر نوع اقامت دیگر در کشور یونان را دارند. پس از تکمیل فرم، آن را دو بار چاپ کنید و در پایان، هر دو نسخه را امضا کنید.

  باید مطمئن شوید که به تمام سوالات موجود در فرم، پاسخ صحیح داده‌اید. اطلاعاتی که در این فرم ارائه می‌دهید باید با اطلاعاتی که سایر اسناد حاوی آن هستند مطابقت داشته باشد.

  پاسپورت معتبر

  هنگام مراجعه به سفارت برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان، پاسپورت شما باید:

  • در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد.
  • حداقل سه ماه یا به عبارتی بیش از مدتی که قصد دارید در یونان بمانید، اعتبار داشته باشد.
  • حداقل یک صفحه خالی برای برچسب ویزا داشته باشد.

  علاوه بر این، پاسپورت شما نباید دچار آسیب یا خط خوردگی باشد. پاسپورت با اعتبار تمدید شده پذیرفته نمی‌شود؛ حتی اگر در ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد. پاسپورت بدون صفحه خالی نیز پذیرفته نخواهد شد.

  دو عکس جدید

  عکس باید طبق شرایط و مشخصات عکس ویزای شینگن، در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد.

  بیمه سلامت

  با توجه به نوع ویزای مورد نظر، باید موارد زیر را ارسال کنید:

  • بیمه سلامت در سفر: اگر برای اقامت کوتاه مدت به یونان سفر می‌کنید، باید این نوع بیمه را خریداری کنید. این بیمه باید کل قلمرو شینگن را با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای هر گونه عارضه بهداشتی هنگام اقامت در یونان، پوشش دهد.
  • بیمه درمانی: اگر برای اقامت طولانی‌مدت به یونان سفر می‌کنید، این بیمه‌ای است که نیاز دارید. باید آن را از یک ارائه دهنده مجاز خریداری کنید.

  سوالات متداول (FAQ)

  برخی از سوالات متداول (Frequently Asked Questions)

  برای اخذ اقامت یونان چقدر باید سرمایه گذاری کنم؟

  ۲۵۰۰۰۰ یورواخذ تابعیت یونان با سرمایه گذاری مستقیم امکان پذیر نیست. با این حال، اقامت یونان با سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو در املاک یونان امکان پذیر است. دارندگان اجازه اقامت یونان پس از حداقل هفت سال می توانند برای شهروندی درخواست دهند.

  آیا با خرید خانه در یونان می توانم اقامت بگیرم؟

  بله، شما می توانید با خرید خانه با حداقل ۲۵۰۰۰۰ یورو اجازه اقامت یونان را دریافت کنید.

  آیا می توانم به طور دائم در یونان زندگی کنم؟

  در حین زندگی در این کشور باید برای مجوز اقدام کنید. این بدان معناست که اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، همانطور که در بالا ذکر کردیم ابتدا باید ویزای ورود دریافت کنید. یک راه راحت و محبوب برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت دائم یونان از طریق برنامه ویزای طلایی یونان است