مقدمه‌ی اقامت تمکن مالی اروپا

یکی از روش‌های گرفتن ویزا و اقامت، تمکن مالی است. یعنی پول و سرمایه را در بانک‌های کشورهای اروپایی قرار می‌دهید. در این شرایط، تمکن مالی باید احراز شود. در این نوشتار قرار است شرایط کشورهایی که اقامت تمکن مالی دارند را به صورت کامل بیان کنیم. برای مثال اگر شما سرمایه دارید، می‌توانید در کشورهای اروپایی مانند یونان، فرانسه، پرتغال، اسپانیا و… اقامت تمکن مالی اروپا بگیرید. با ما همراه باشید.

تمکن مالی چیست؟

اقامت تمکن مالی روشی است که شما باید اثبات کنید که قدرت مالی کافی، برای زندگی به همراه خانواده خود در کشور مقصد را دارید. افراد برای اثبات ادعای خود نیاز به سرمایه دارند. این سرمایه در کشورهایی مانند اسپانیا، پرتغال، یونان و فرانسه به نام گلدن ویزا شناخته می‌شود. گلدن ویزا، یک ویزای سرمایه‌گذاری است، یعنی برحسب کشورهای مختلف می‌توانید خانه به ارزش‌های مختلف خریداری کنید و یک حساب بانکی داشته باشید تا بتوانید ویزای تمکن مالی را دریافت کنید.

اسپانیا، پرتغال، یونان و فرانسه دارای گلدن ویزا هستند که یک ویزای سرمایه‌گذاری است. برای مثال می‌توانید در یونان با ۲۵۰ هزار یورو گلدن ویزا تایپ D دریافت کنید که یک ویزا ۵ ساله اما موقت است. برای اقامت دائم باید ثبت شرکت انجام دهید تا بتوانید به اقامت دائم و پاسپورت برسید.

ویزای تمکن مالی فرانسه

France Visa Image

فرانسه را همه می‌شناسید، برج ایفل آن نمادی مطرح در سراسر جهان است. اما آیا می‌توان اقامت تمکن مالی فرانسه را دریافت کرد؟ اقامت تمکن مالی فرانسه خوب است؛ اما دارای مزایا و معایبی است که قبل از اقدام برای انجام هر کاری باید در مورد آن‌ها اطلاعات داشته باشید.

شرایط دریافت ویزای خود حمایتی فرانسه

شرایط دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه در زیر ذکر شده است:

 1. گلدن ویزا در فرانسه به ۵۰۰ هزار یورو سرمایه نیاز دارد که هزینه زیادی است.
 2. ویزا تمکن مالی فرانسه، یک‌ساله صادر می‌شود و سال‌به‌سال تمدید می‌شود و برای عدم مشکل باید محل اقامت و حساب بانکی مشخص و روشن باشد. اقامتگاه باید به این صورت باشد که خانه‌ای را خریداری یا اجاره کنید. در صورت اجاره از یک فرد فرانسوی باید وی اظهار داشته باشد که این افراد در این خانه سکونت دارند.
 3. شما باید از نظر مدیکال چک هم بررسی شوید. معاینات پزشکی اثبات می‌کند که شما از نظر سلامتی در چه وضعیتی قرار دارید.

اگر این اقدامات انجام شود، می‌توانید گلدن ویزای فرانسه را تمدید کنید. در غیر این صورت اقامت تمکن مالی فرانسه سال بعد تمدید نمی‌شود.

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی فرانسه

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی فرانسه
شرط حضور در فرانسه وجود ندارد. حضور به مدت دو هفته برای تمدید ویزای اقامت مالی کفایت می‌کند.
ویزا تمکن مالی فرانسه به اقامت دائم و پاسپورت نمی‌رسد. برای دریافت اقامت دائم باید ثبت شرکت انجام شود یا یک بیزینس کوچک خریداری شود و مالیات حاصل از درآمد به صورت سالیانه پرداخت شود. در این صورت می‌توان بعد از ۵ سال به اقامت دائم رسید و سه سال بعد نیز پاسپورت دریافت کرد.

معایب دریافت تمکن مالی فرانسه

برای دریافت ویزای تمکن مالی اروپا در کشور فرانسه، باید از قبل دو ویزای توریستی داشته باشید تا بتوانید برای اقامت تمکن مالی تایپ D اقدام کنید.

France Visa

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت تمکن مالی اروپا تنها در کشور فرانسه نیست، بلکه می‌توانید ویزای تمکن مالی را در کشور اسپانیا نیز دریافت کنید. اسپانیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که یک کشور مرفه و ثروتمند محسوب می‌شود. بسیاری از افراد از ملیت‌های مختلف آرزوی اقامت در این کشور را در سر می‌پرورانند.

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا در زیر ذکر شده است:

 1. گلدن ویزا در اسپانیا به ۶۵۰۰ یورو سپرده در بانک نیاز دارد.
 2. گلدن ویزای اسپانیا نیاز دارد که شما اثبات کنید که درآمد سرپرست خانواده حداقل ۲۵۰۰ یورو است و به‌ازای همسر ۱۰۰۰ یورو و به‌ازای هر فرزند ۵۰۰ یورو درآمد دارید. برای یک خانواده چهارنفره باید حداقل درآمد ۴۷۰۰ یورو داشته باشید.
 3. ویزای تمکن مالی تنها در صورتی به اقامت دائم و اخذ پاسپورت می‌رسد که ثبت شرکت انجام شود یا یک بیزینس کوچک را خریداری یا تأسیس کنید. این بیزینس می‌تواند حتی تأسیس یک کافه باشد که درآمد سالیانه آن پرداخت می‌شود.

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی اسپانیا

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی اسپانیا
شرط حضور برای دریافت اقامت خود حمایتی اسپانیا وجود دارد. برای دریافت ویزای تمکن مالی باید اثبات شود که به مدت ۶ ماه به صورت پیوسته یا ناپیوسته در این کشور حضور داشته‌اید.
پس از دریافت ویزا، یک اقامت موقت یک‌ساله دریافت می‌کنید که می‌توانید دو مرتبه دیگر آن را تمدید کنید. تمدید ویزا در دو مرحله بعدی، ۲ساله خواهد بود.

معایب دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا

برای دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا چالش‌های وجود دارد که ممکن است فرد را از دریافت این ویزا ناامید کند. برای مثال نوبت‌دهی سفارت اسپانیا بسیار زمان بر است و ممکن است تا یک سال نوبت‌دهی نشود؛ بنابراین بسیاری از افراد به دلیل این وضعیت، از درخواست ویزای مالی در این کشور خودداری می‌کنند.

اقامت تمکن مالی پرتغال

portugal golden visa

آیا در مورد تمکن مالی پرتغال چیزی می‌دانید؟ برای دریافت اقامت تمکن مالی اروپا می‌توانید به کشور پرتغال نیز سفر کنید. استانداردهای رفاهی بالا و تجارت با کلیه کشورهای اروپایی یکی از مزایای بالقوه این کشور است.

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال

شرایط دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال در زیر ذکر شده است:

 • فرد برای دریافت ویزای تمکن مالی اروپا برای کشور پرتغال باید مبلغی حدود ۱۰ هزار یورو در بانک این کشور سپرده‌گذاری کند. اگر این فرد متأهل باشد، حدود ۶ هزار یورو دیگر به مبلغ قبلی اضافه خواهد شد.
 • میزان تمکن مالی برای متقاضی ۹۰۰۰ یورو، برای همسر ۴۵۰۰ یورو، برای هر فرزند ۳۰۰۰ یورو است.

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی پرتغال

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی پرتغال
شرط حضور به مدت ۱۸۳ روز اقامت بدون وقفه در سال و یا ۸ ماه در پرتغال با وقفه‌های مختلف است.
پس از دریافت ویزا، یک اقامت موقت یک‌ساله دریافت می‌کنید. اقامت در تمدید دوم و سوم با اعتبار دو‌ساله خواهد بود؛ بنابراین متقاضی می‌تواند پس از ۵ سال در صورت ثبت شرکت یا تأسیس یک بیزینس کوچک برای اقامت دائم و اخذ پاسپورت اقدام کند.

معایب دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

بهتر است بدانید که پرتغال یک کشور بسیار سخت‌گیر در زمینه ارائه ویزا است و حتی وکیل‌های مؤسسات مهاجرتی را نیز دچار چالش می‌کند. برای دریافت اقامت تمکن مالی پرتغال باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید و شکست‌های متعددی را تجربه کنید.

اقامت تمکن مالی یونان

Greece Golden Visa

یونان یک کشور تاریخی با قدمتی طولانی است. اگر به دنبال دریافت اقامت مالی به روشی آسان هستید می‌توانید یونان را برای این منظور انتخاب کنید. برای مهاجرت آسان‌تر می‌توانید یونان را در اولویت قرار دهید.

شرایط ویزای تمکن مالی یونان

شرایط اقامت تمکن مالی یونان در زیر ذکر شده است:

 • جهت اقامت تمکن مالی اروپا برای کشور یونان باید در مرحله اول، سرپرست خانواده به‌تنهایی به یونان سفر کند و یک حساب بانکی افتتاح و یک کد اختصاصی دریافت کند. در مرحله دوم کل اعضای خانواده می‌توانند به یونان مهاجرت کنند.
 • برای دریافت اقامت تمکن مالی به ۵۶ هزار یورو سپرده‌گذاری در بانک نیاز است.
 • برای اثبات تمکن مالی باید حداقل درآمدی معادل ۲۴ هزار یورو برای خود، ۴۸۰۰ یورو برای همسرتان و ۳۶۰۰ یورو برای فرزندتان در سال داشته باشید. به صورت مجموع می‌توان گفت که برای یک‌ سال اقامت در یونان به حداقل ۳۲۴۰۰ یورو درآمد نیاز خواهید داشت.

اقامت اروپا با ۵۰ هزار یورو برای کشور یونان یک رؤیا نیست، یک واقعیت است.

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی یونان

نکات مهم در مورد ویزای تمکن مالی یونان
تمدید ویزای تمکن مالی یونان دو سال است. ویزای مالی یونان شرط حضور دارد و باید ۶ ماه در سال در کشور حضور داشته باشید. یعنی ۱۲ ماه یا یک سال را باید در یونان باشید. اما در نظر داشته باشید که با پول می‌توان این مشکل را حل کرد. یعنی بدون حضور نیز بتوان تمدید ویزای مالی را انجام داد.
برای رسیدن به اقامت دائم یا باید بیزینس خریداری شود یا شرکت تأسیس شود، برای مثال تأسیس یک کافه و… تا بتوان به اقامت دائم و پاسپورت رسید. توجه داشته باشید که اقامت دائم تنها با تمدید اقامت موقت به دست نمی‌آید.
اقامت تمکن مالی یونان نیاز به ویزای گذشته ندارد؛ اما برای فرانسه باید دو ویزای توریستی از قبل داشته باشید.

معایب دریافت ویزای تمکن مالی یونان

یکی از معایب مهاجرت به این کشور نرخ بیکاری بالای این کشور است. همچنین افراد برای زندگی در کشور یونان لازم است با زبان یونانی آشنا شده و زبان یونانی را یاد بگیرند که این مورد نیز می‌تواند برای مهاجران سخت و دشوار باشد.

مقایسه اقامت تمکن مالی اروپا در کشورهای مختلف

Affordability of study visa 3

وقت سفارت اسپانیا بسیار طولانی است و یک‌ساله وقت سفارت می‌دهد. پرتغال هم به این صورت است که ویزای سختی می‌دهد و با چالش‌های زیادی می‌توان ویزا گرفت. فرانسه برای اقامت مالی نیز شرایط خاصی در نظر گرفته است که باید تمامی آن‌ها را رعایت کنید تا بتوانید ویزای مالی بگیرید. یونان یکی از کشورهای اروپایی است که به‌راحتی می‌توانید ویزای تمکن مالی اروپا بگیرید. اما اگر بخواهید از طریق یونان اقدام کنید چه کاری باید انجام دهید؟ کافی است برای دریافت اقامت تمکن مالی اروپا برای کشور یونان به النورا اطمینان کنید. اما چرا یونان مزیت بهتری نسبت به کشورهایی نامبرده دارد؟ در این نوشتار به طور کامل به توضیح آن پرداختیم.

کلام آخر

هر آنچه که در مورد ویزای تمکن مالی اروپا در این نوشتار ارائه شد در مورد ویزای تمکن مالی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، اسپانیا، یونان و پرتغال بود. اگر قصد مهاجرت از طریق اقامت تمکن مالی اروپا را دارید، بهتر است بهترین کشور را برای این منظور انتخاب کنید. با توجه به شرایط آسان دریافت ویزای تمکن مالی می‌توان گفت که یونان بهترین کشور برای این منظور است.

اقامت تمکن مالی یونان نیاز به ویزای گذشته ندارد. برای مثال در مورد فرانسه باید دو ویزای توریستی داشته باشید تا برای اقامت تمکن مالی تایپ دی اقدام شود. اسپانیا مشابه با فرانسه است و از نظر زمانی نیز سفارت دیروقت می‌دهد. پرتغال هم بسیار سخت‌گیر است و از طریق رابط هم ممکن است مشکل به وجود آید و نتوان اقامت تمکن مالی دریافت کرد.

همین حالا با ما رایگان مشاوره کنید